1 GB mobil internet için ne kadar ödüyoruz?

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir modülü. Neredeyse hepimizin kendine uygun bir internet tarifesi ve internet paketi bulunuyor. İnternet hayatımızda bu kadar fazla yer kaplayınca, internet ile ilgili yapılan araştırmalar da öne çıkıyor. Son olarak internet fiyatlarına yönelik bir araştırma yayınlandı. Bu araştırma bizim 1 GB taşınabilir internet için ne kadar ödediğimizi ortaya çıkarıyor.

1 GB taşınabilir internet için kaç dolar ödüyoruz?

Mobil internetin fiyatının hangi ülkede ne kadar olduğunu ortaya çıkaran araştırmada Türkiye de yer alıyor. howmuch.net’in bilgilerinden ve medya yansımalarından derlenen bilgilere nazaran, Türkiye’de 1 GB taşınabilir internet için 2,25 dolar ödeniyor. 2019 yılına ilişkin dataları kapsayan araştırmanın ortama fiyatlar üzerinden hesaplandığı açıklandı.

Türkiye, 1 GB taşınabilir internet için 2,5 dolar öderken, öbür ülkelerde durum ne? Araştırma bu soruya da devam veriyor. En kıymetli taşınabilir internetin kullanıcısının 1 GB internet için 75,20 dolar ödeyen Zimbabve olduğu açıklandı.

Açıklanan ülkeler ortasında Yunanistan, 32,71 dolarla ikinci sırada yer aldı.

Listenin en sonunda taşınabilir internet için 0,26 dolar ödeyen Hindistan ve 0,68 dolar ödeyen Sudan bulunuyor.

PRNet tarafından yapılan araştırma medya araştırmasını da kapsıyor. Bu araştırmada bahisle ilgili yazılı basına yansıyan haber sayıları yer alıyor. 2019 yılı başından beri internet ile alakalı 56 bin 179 haber çıkışı tespit edilirken, bu sayı 2018 yılı içerisinde 91 bin 934 olarak görüldü.

Başa dön tuşu