64 Megapiksel kameralı telefonlar geliyor!

Akıllı telefonlar artık güzelden uyguna dijital fotoğraf makinelerinin yerini aldı. Fotoğraf yeteneği ile dikkat çeken bu telefonlar her geçen gün güçlenerek birbiriyle daha sıkı bir rekabete giriyor. Bu rekabeti kızıştıran atılım Samsung’tan geldi. Samsung 64 Megapiksel çözünürlüğündeki kamera sensörünü duyurdu. 64 Megapiksel kameralı telefon modelleri geliyor.

Samsung 64 Megapiksel kameralı telefon modelleri için üretime başlıyor

Samsung akıllı telefonlar için üreteceği yeni kamera sensörünü duyurdu. Mevcut 48 Megapiksellik sensör gibi 0.8μm piksel özelliğini kullanacak olan yeni sensör 64 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Pekala, bu ne manaya geliyor çabucak onu açıklayalım. Akıllı telefonlar için daha fazla ışık yakalayabilen, fizikî olarak ise daha büyük bir sensör geliyor.

ISOCELL Bright GW1 isimli yeni sensör mevcut 48 Megapiksellik sensör üzere çalışacak. Yeni sensör tıpkı vakitte tam çözünürlüklü 64 Megapiksel çekimlerde renk filtresini deşifre edebilecek. Bu sensörün Sony‘nin IMX586 48 Megapiksel sensörü emsal özelliklere de sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung, 64 Megapiksel çözünürlüğündeki yeni sensörünün seri üretimine yılın ikinci yarısından itibaren başlayacak. Bu da 2019 yılının sonlarında çıkacak amiral gemisi modellerde bu sensörü görebileceğimiz manasına geliyor. Pazarı başkanı olan Sony‘ye karşı elini kuvvetlendiren Samsung, 64 Megapiksel kameralı telefon modelleri için birinci adımı attı diyebiliriz.

Samsung, Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi üzere Uzak Doğulu akıllı telefon üreticileri 48 megapiksel çözünürlüğe sahip kameraları mevcut olarak kullanıyor. Yeni sensör ile birlikte birinci adımı hangileri atacak, yılın sonuna yanlışsız göreceğiz.

Başa dön tuşu