8 GB RAM’li giriş segment Samsung modeli için tarih verildi!

Çok yakında Galaxy S23 serisini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanan Samsung cephesinde giriş ve orta segment modeller için de çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda ön plana çıkan modellerden biri de Galaxy F04 demek mümkün. Akıllı telefonun 100 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması ve 8 GB RAM ile gelmesi kelam konusu ve bu nedenle kullanıcı tarafında büyük bir heyecanla bekleniyor. Son olarak telefonun tanıtım tarihi ve kilit özellikleri açıklandı.

Galaxy F04 ne vakit tanıtılacak?

Bir müddettir sızıntılarla gündemden düşmeyen Samsung Galaxy F04, 4 Ocak‘ta kullanıcıların beğenisine sunulacak. Akıllı telefonun birinci olarak Hindistan’da satışa çıkması ve akabinde öteki bölgelere de gelmesi bekleniyor. Fakat şimdilik küresel için net bir tarih yok.

Galaxy F04‘ün başlangıç fiyat etiketi 97 dolar olacak ve teknik özellikleri itibariyle giriş segmente hitap edecek. Lakin 8 GB RAM üzere ayrıntılar sayesinde sınıfındaki öbür modellerden çarçabuk ayrılacak. Olağan bu noktada değerli bir ayrıntı kelam konusu. Çünkü bu RAM ölçüsü fizikî ve sanal belleğin kombinasyonuyla oluşuyor. Fakat yeniden de performans konusunda kullanıcıları üzmeyecek demek mümkün.

Cihazda 6.5 inç HD+ çözünürlüklü LCD bir panel mevcut olacak. Bunun dışında giriş segmentte sıklıkla kullanılan damla çentik tasarımı bu aygıtta da kullanıcıların karşısına çıkacak.

Akıllı telefon MediaTek Helio P35 işlemcisinden güç alacak. 12 nm fabrikasyon süreciyle üretilen yonga seti; dört 2.3 GHz ARM Cortex-A53 ve dört .8 Ghz ARM Cortex-A53 çekirdeklerine ek olarak PowerVR GE8320 grafik ünitesine mesken sahipliği yapıyor.

Model güncelleme konusunda da kullanıcıları üzmeyecek. Çünkü aygıtın kutudan Android 12 tabanlı One UI 4.1 ile çıkacağı ve iki büyük Android güncellemesi alacağının altı çiziliyor. Son olarak 5.000 mAh’lik bir pille geleceğini belirtelim.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Galaxy F04 beklentiler karşılayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu