Açılır kameralı Huawei P Smart Z ortaya çıktı!

Huawei, ortaya çıkan birtakım görsellere ve bilgilere nazaran orta segmente açılır kameralı bir telefon sunma hazırlığında. Huawei P Smart Z olarak isimlendirilmesi beklenen aygıtın, birçok tasarım ve donanım ayrıntısı ortaya çıkmış durumda.

Huawei P Smart Z özellikleri nasıl olacak?

Ön tarafı neredeyse büsbütün ekran oluşan telefonun, 6.59 inç boyutunda ve Full HD+ çözünürlüğünde olması bekleniyor. Bunun yanı sıra ön kamerası çerçeve dahili olarak değil de açılır bir yapıda olan telefonun ön kamerasının 16 MP çözünürlük ve f/2.0 diyafram açıklığı sunması bir başka beklentiler ortasında yer alıyor.

Cihazın gerisinde ise çift kamera konseyimi olacağı görülüyor. Bu kameralar; 16 MP çözünürlüğünde, f/1.8 diyafram açıklığında ana kamera ve 2 MP çözünürlüğünde, f/2.4 diyafram açıklığında derinlik algılayıcı kamera formunda çalışacak.

Huawei P Smart Z’nin ortaya çıkan başka donanım özelliklerine baktığımızda, Huawei’nin orta segment telefonlarında gördüğümüz Kirin 710 yongasının yer alması bekleniyor. Bunun yanı sıra aygıtta 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza eşlik edecek. Ayrıyeten telefonun batarya tarafında 4.000 mAh kapasiteli pilin yer alacacağı ön görülüyor.

Tabii, bu aygıtın şimdilik sırf söylentilerden ibaret olduğunu belirtmekte yarar var. İlerleyen vakitlerde Huawei P Smart Z hakkında daha fazla bilginin ortaya çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu