Android Q EMUI 10 tasarımı sızdırıldı!

Huawei telefonların geleceği bilinmeyen bir biçimde devam ederken şirket yaklaşmakta olan EMUI 10’u geliştirmeye devam ediyor. Pekala yakın vakitte yayınlanacak olan yeni güncelleme Android Q EMUI 10 tasarım değişiklikleri kullanıcılara neler sunacak?

Android Q EMUI 10 tasarımı ortaya çıktı!

Huawei kısa bir müddet evvel, ABD hükümeti tarafından kara listeye alınmasına karşın Android Q‘yu P30‘a ve öbür farklı modellere de göndereceğini doğruladı.

Resmi olarak piyasaya sürülmeyen güncelleme P30 Pro aygıtında yüklü olarak sızdırıldı. Bu sızıntı ile Android Q EMUI 10’un yeni tasarımı netleşti.

Öncelikle şunu söylemek gerekirse yeni EMUI 10‘daki görsel değişiklikler, Huawei’in evvelki güncellemesine kıyasla çok da dikkat çekmiyor. Sızan eser yazılımında, P30 Pro hala Android 9 Pie‘da olduğu üzere görünüyor.

Arayüz genel olarak parlak beyaz ve mavi renk tonları ile 9.1 versiyonlu Huawei arayüzü ile neredeyse tıpkı. En büyük görsel değişiklik hava durumu eklentilerinde karşımıza çıkıyor. Tıpkı vakitte hava durumu uygulamasının içerisine de değişiklik görüyoruz.

Bildirim çubuğuna da yeni bir siyah degrade efekti eklenmiş ve saydam siyah bir art plan üzerinde koyu gri metinler eklenmiş. Huawei’in buton navigasyonu da neredeyse birebir.

Huawei’in yerleşik uygulamalarından kimilerinin uygulama simgeleri değiştirilmiş ve duvar kağıtlarında EMUI’nin evvelki sürümlerinde gördüğümüz tuhaf bir zikzak deseni var.

Genel olarak arayüz eski sürüme epey benzese de kamera uygulamasında ziyadesiyle değişiklik yapılmış. Kamera uygulamasında yazı tipleri ve simge değişiklikleri evvelki birkaç sürüme nazaran epey değiştirilmiş.

Huawei ile Leica paydaşlığı sonucu çıkan fotoğraf uygulaması, son birkaç kuşak için gördüğümüz Leica tarzından daha farklı bir formda ilerliyor. Her ne kadar dizaynda büyük değişiklikler olmasa da tasarım ve arayüzdeki tüm değişiklikleri üstteki galeriden inceleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu