Android Telefonlarda Rehberdeki Aynı Numaralar Nasıl Silinir?

Android telefonda rehberdeki aynı numaraları silme işlemine ihtiyaç duyulabiliyor. Pek çok kullanıcı rehberindeki kişilerin birden fazla kez gözükmesi gibi bir sorunla karşı karşıya kalıyor. Eğer rehberinizdeki bazı kişiler birden fazla sayıda varsa ve bunları tek tek silmekle uğraşmak istemiyorsanız rehberimize göz atabilirsiniz.

Android Rehberdeki Aynı Kişileri Silme Uygulamaları

 • Duplicate Contacts
 • Duplicate Contacts Fixer
 • Easy Contacts Cleaner
 • Duplicate Contacts Remover

Özellikle yedek alma ve yedekten yükleme durumlarında yaşanan bu sorun bazı durumlarda oldukça can sıkıcı bir durum olabiliyor. Eğer rehberiniz oldukça kalabalıksa ve bu durum her kişi için geçerliyse bu sorunu düzeltmek için saatlerinizi ayırmanız gerekebilir, şey en azından gerekebilirdi.

 

Duplicate Contacts

Rehberinizdeki kişi klonlarını silmek için öncelikle hemen yukarıda yer alan Duplicate Contacts isimli uygulamayı indirin ve cihazınıza kurun. Bu uygulama rehberinizdeki kişileri tarıyor ve eğer aynı kişi birden fazla gözüküyorsa bunu otomatik olarak tespit ederek temizliyor. 

 • Duplicate Contacts’ı çalıştırın.
 • Rehberinizi tarayın.
 • Gelen uyarıya ‘Tamam’ diyin ve devam edin.
 • ‘Seçilileri Sil’ tuşuna basın.
Duplicate Contacts

Duplicate Contacts

Rehberinizde aynı kişiye ait birden fazla numara kayıtlıysa, Duplicate Contacts uygulaması ile temizleyebilirsiniz.

İndir

Duplicate Contacts Fixer

Bir milyonu aşkın indirme sayısıyla dikkat çeken Duplicate Contacts Fixer, rehberdeki aynı kişileri silme işlemini kolayca gerçekleştiriyor. Duplicate Contacts Fixer’ı yükledikten sonra tarama başlatarak aynı numaraları tespit edebilirsiniz. Taramanın ardından temizleme aşamasına geçebilirsiniz. Uygulamada ayrıca yedekleme işlevi de bulunuyor.

Easy Contacts Cleaner

Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde çok kolay bir kullanım sunan Easy Contacts Cleaner sayesinde rehberde yer alan aynı numaraları birleştirebilirsiniz. Bu sayede uzun süre boyunca uğraşmaya gerek kalmadan aynı numaralardan kurtulabilirsiniz.

Duplicate Contacts Remover

Aynı numaraları tespit edip temizleyen Duplicate Contacts Remover, zamandan önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlıyor. Uygulamayı indirip yükleyebilir ve yalnızca birkaç adım ile rehberdeki gereksiz numaraları silebilirsiniz.

Eğer bir uygulama kullanmak istemiyorsanız bunun için ikincil bir yöntem daha bulunuyor. Açıkça söylemek gerekirse uygulama bunun için çok daha verimli ve hızlı bir çözüm ancak alternatif bir yöntem olarak Gmail’i de kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

Rehberdeki Aynı Numaralar Nasıl Silinir? (Programsız)

 • Gmail hesabınıza giriş yapın.
 • Google logosunun altındaki Gmail butonuna basın.
 • Açılan menüden ‘Rehber’i seçin.
 • Kişi listeniz karşınıza çıkacak, ‘Daha Fazla’ butonuna basın.
 • ‘Çift Girişleri Bul ve Birleştir’ yazılı butona tıklayın.
 • Yapılan tarama sonrasında ‘Birleştir’ diyin.
Ücretsiz ve Hızlı Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

Ücretsiz ve Hızlı Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz numara sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden kullanıcılar için bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehberde Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom’a kayıtlı SIM kartlar üzerinden nasıl sorgulama yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Bu yazımızda Android cihazınızda, rehberdeki aynı numaraları nasıl silebileceğinizi sizlere aktardık. Her iki yöntem de eşit derecede verimli ve her iki yöntemden sonra rehberinizdeki klon numara sorunundan kurtulmanız mümkün olacak.

Peki, siz klon numaraları temizlemek için hangi yöntemi kullandınız? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu