Apple baş tasarımcısı Apple Watch’tan memnun değildi

iPad, iPhone ve iPod üzere ikonik dizaynlı Apple eserlerinin ardındaki isim Jony Ive, kısa bir mühlet evvel, kendi şirketi ile ilgilenmek için Apple’dan ayrıldı. Ive’ın ayrılışının akabinde Ive’ın misyonu iki şahsa dağıtıldı. Ive gitse de akabinde çıkan haberler şimdi bitmedi. Artık de baş tasarımcının Apple Watch tasarımı ile fikirleri ortaya çıktı.

Çıkan yeni haberler, Ive’nin Apple Watch dizaynından modelinden şad olmadığını tarafında. Zamanında Johny Ive‘nin bu akıllı saat modeli için yöneticilerle tartıştığı belirtiliyor. Pekala Johny Ive Apple Watch dizaynına nasıl bakıyordu?

Johny Ive Apple Watch hakkında ne düşünüyordu?

Ortaya çıkan raporlar, Apple Watch dizaynının Johny Ive tarafından pek beğenilmediğini gösteriyor. Bu yüzden Tim Cook tarafından 2013 yılında onaylanan akıllı saat projesi ile ilgili yapılan toplantılarda Ive’ın pek fazla yer almadığı söyleniyor.

Apple cephesinden de Apple Watch tasarımı ile ilgili kimi açıklamalar yapıldı. Şirket bu akıllı saat modelinin tasarım odaklı olmadığını belirtirken, fonsiyonelliğe daha fazla değer verdiğinin altını çizdi.

2015’te birinci modeli satışa sunulan Apple Watch, Johny Ive tarafından her ne kadar beğenilmese de birinci yılda 10 milyon civarında bir satış sayısını yakalamayı başardı. Tasarım ve geliştirme tarafında Tim Cook’un öncülük ettiği modelin tasarım tarafında Hermes üzere dünya markalarıyla iş birliği yaptığı da biliniyor.

Başa dön tuşu