Apple Beddit beta süreci resmen başladı

Apple Store’larda uzun müddettir eserleri satılan ve Apple’ın geçmiş yıllarda satın aldığı uyku takip şirketi Beddit artık çevrimiçi olarak daha fazla kullanıcıyı hedefliyor. Apple Beddit beta sürecini başlattığını açıkladı.

Beddit beta süreci daha geniş uyku tahlili sunuyor

Beta programına katılanlar, tanısal datalara ek olarak uygulama kullanımı, uygulama ayarları ve uyku sonuçlarıyla ilgili dataları paylaşacak. Apple ayrıyeten beta iştirakinin büsbütün isteğe bağlı olduğunu ve kullanıcıların istedikleri vakit programdan çıkabileceğini açıkladı. Kullanıcılar şayet fikrini değiştirirse, beta programı devam ettiği sürece betaya yine katılabilecek.

Beddit beta kullanmak için bir kaç koşul da bulunuyor. Kullanıcıların ABD’de yaşıyor ve Beddit’in uyku monitörü aygıtına sahip olması gerekiyor. Yaş sonu da bulunan beta süreci  22 ile 75 yaş aralığındaki bireyler için geçerli. 

Apple, iOS 10‘da sunulan Saat uygulamasında “Yatma zamanı” özelliğinin yayınlanmasından sonra şirketin farklı bir alana yatırım yapmasına neden oldu. Yatma vakti uygulaması kullanıcıların yatma mühleti ve tekrarlayan uyandırma alarmları hakkında hatırlatmalar ayarlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca Rahatsız Etme modunun planlaması, uygulama kullanımına ait vakit sonlarını belirlemede de faal rol oynuyor. Gözlerimiz için ziyanlı olan lakin çokça maruz kaldığımız mavi ışık seviyesini azaltmak için akşamları açmak üzere Night Shift modunu ayarlama da dahil olmak üzere daha yeterli dinlenmeye katkıda bulunabilecek başka ayarları yapılandırmalarını sağlıyor. 

Başa dön tuşu