Apple Çin’e özel iPhone üretimi ile gündemde!

ABD ile Huawei arasındaki gerginlik birçok firmayı etkilemeye devam ederken bu gerginliğin iPhone ekran üretimlerini de etkileyeceği konuşuluyordu. Apple da bu gerginliği kendisine yansıtmamak için farklı bir planla ortaya çıktı. Yeni plan ile Apple Çin’e özel iPhone üretebilir.

Apple Çin’e özel iPhone üretebilir!

Apple üst segment konusunda her yıl Çin’in önde gelen akıllı telefon markalarından biri olmayı başarıyor. Lakin şirket ABD ve Huawei arasındaki gerginlikten dolayı Çin’deki kullanıcılarını bir müddettir kaybetmeye devam ediyor.

Apple da bu durum için farklı bir tahlille karşımıza çıkacak. Raporlara nazaran, şirket Çin pazarı için iPhone’un özel bir sürümü üzerinde çalışmaya başladı. Bu, şirketin mevcut kullanıcılarını öteki aygıtlara geçmesini engelleme ve birebir vakitte oburlarının yanı sıra Huawei, Oppo ve Vivo üzere mahallî markalarını tercih eden kullanıcıları geri alma gayreti üzere görünüyor.

Yeni cihazın Eylül’de öteki telefon modelleri ile tanıtılması bekleniyor. Ancak raporlarda nasıl bir modelin bizleri karşılayacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Ayrıyeten XS ve XS Max‘in Çin pazarında piyasaya sürüldüğünde değerli karşılanmasının akabinde bu özel aygıtın daha uygun fiyatlı bir model olması bekleniyor.

Tabii ki bu fiyatı düşürmek, şirketin birtakım ek özellikleri iPhone’dan kaldırmasıyla olacak. Bu yüzden Face ID barındırmayan ve klasik bir Touch ID’ye sahip yeni bir model gelebilir. Muhtemelen kısa müddet içerisinde aygıt ayrıntıları da sızdırılmış olur.

Başa dön tuşu