Apple Google ile dalga geçti

Son vakitlerde gizlilik konusunda pek çok reklam yapan Apple Google ile tekrardan dalga geçti. Son yedi ay içinde ikinci defa reklam panosu aracılığı ile dalga geçen şirket, birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı.

Apple Google ile dalga geçti!

Alphabet’e ilişkin olan Sidewalk Labs, teknolojik tahliller ile kentsel altyapının güzelleştirilmesi üzere hususlarda adımlar atmayı hedefleyen bir kentsel inovasyon şirketidir. Şirketin projelerinden birisinde 12 dönümlük bir toprağa sensör kurmak istemesi, Apple’ın da dikkatini çekmiş üzere gözüküyor. Sensörler, bu büyük alandaki insanların hareketlerini ve davranışlarını inceleyecek.

Asıl olaylar ise bu durumdan sonra gelişmekte. Şirket, insanların kişisel verilerinin kendi müsaadeleri olmadan izlenmesi istikametindeki adımı yanlışsız bulmadığını belirtmek için farklı bir adım attı. Sidewalk Labs ofisinin gerisinde bulunan reklam panosuna ‘işimiz, işinizin dışında durmak‘ yazan şirket, saklılığa tekrardan değer çekti.

Daha evvelden ‘iPhone’unuzda olan iPhone’unuzda kalır’ ve ‘gizlilik kraldır’ sloganlarıyla benzeri adımlar atan şirket, son vakitlerde gizlilik üzerine pek çok dijital reklam da veriyor.

Peki siz bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın gizliliğinizi önemsediğini düşünüyor musunuz?

Başa dön tuşu