Apple iOS 13 için tarih resmi olarak açıklandı

Apple WWDC bu yıl 3-7 Haziran tarihleri ortasında düzenleniyor. Hazırlıkların devam ettiği geliştirici konferansı için iddialar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Apple iOS 13 güncellemesini bu aktiflikte ayrıntılandıracak. iOS 13 güncellemesi resmi ayrıntıları için kısa bir mühlet kaldı.

Apple iOS 13 güncellemesi ile ilgili ayrıntılar haziranda 

Kaliforniya’da düzenlenecek olan aktiflikte Apple, iOS 13 ile ilgili tüm ayrıntıları geliştiricilerle paylaşacak. Ayrıyeten beta süreciyle ilgili de birinci bilgilendirmeyi yapacak. Beklenen duyurular yalnızca iOS 13 ile hudutlu değil. Varsayımlara nazaran, Cupertinolu şirket watchOS, tvOS ve macOS için de kimi açıklamalarda bulunacak. Sonuç olarak tekrar bizi birçok yeni bilginin bulunduğu, dolu dolu bir aktiflik bekliyor diyebiliriz.

Yeni yazılım güncellemesiyle ilgili ayrıntılara kısa bir vakit kala, bu güncellemeyi almayacak telefonları da tekrar hatırlatmak gerekiyor. Daha evvel çıkan bilgilere nazaran, iOS 13 güncellemesi birtakım iPhone modellerine gelmeyecek. Ortaya çıkan raporlar bu modellerin  iPhone 5, iPhone SE, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus olduğunu gösteriyor.

Geçen yıl düzenlenen WWDC’de donanım ile ilgili rastgele bir duyuru yapılmadı. Muhtemelen bu yıl da donanıma dair bir yenilik bu aktiflikte paylaşılmayacak. Lakin, Apple ‘One more thing’ sloganıyla bilinen bir şirket. Ne olacağı hiç muhakkak olmaz.

Başa dön tuşu