Apple Pay kullanım alanı genişliyor

Çevrimiçi kartsız ödeme formülü olan Apple Pay için ek kullanım aracı olarak Apple Card tanıtılmıştı. Ülkemizde hala kullanılabilir olmasa da Apple Hisse kullanım alanları için yeni ülkeler eklendi.

Apple Hisse 16 Avrupa ülkesinde daha kullanılabiliyor

Apple Hisse bilindiği üzere iPhone ve Apple Watch üzere cihazlarınızdan alışveriş yapmaya imkan sağlıyor. NFC dayanağı üzerinden alışveriş esnasında temassız bir biçimde POS aygıtından bilgi alıyor ve bu süreci direkt olarak bankanızın sistemine iletiyor.

Fintech çatısı altında finansal teknolojileri teşebbüsü olan Revolut, temassız ödeme dayanağını genişlettiğini ve bugünden itibaren 16 Avrupa ülkesinde yaşayan kullanıcılar için ödeme seçeneğinin kullanılabilir olduğunu doğruladı.

Geçtiğimiz ay açıklanan bilgilere göre finansal teknolojilerin sık kullanıldığı İngiltere, Fransa, Almanya ve İsviçre’de  temassız ödeme mutabakatları imzaladı. Bu ülkelere ek olarak Polonya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İtalya, İrlanda, Belçika, Avusturya, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya ve İzlanda dahil olmak üzere toplam 16 ülkede Revolut kartlarıyla birlikte Apple Hisse kullanılabilecek.

Açıklanan ülkelerdeki kullanıcılar, fizikî kartı olmayan veya  Plastik kartı olmayanlar da düşünülmüş. Revolut uygulaması aracılığıyla Apple Cüzdan’a sanal bir kart ekleyebilir ve fizikî kartın postaya gelmesini beklemeden çabucak harcama yapmaya başlayabilirler.

Başa dön tuşu