Apple’ın yeni canavarı hakkında önemli sızıntılar!

Apple’ın yakın vakitte resmen duyurmasını beklediğimiz yeni Mac Pro modeli, bir sunum sırasında gösterildiği fotoğraf ile birlikte ortaya çıktı. Fotoğraf, aygıtın tasarım ayrıntılarının yanı sıra donanım ayrıntılarını da ele veriyor.

Yeni Mac Pro nasıl olacak?

Sunumdan elde edilen karelere nazaran yeni model Mac Pro, “Mac Pro 7.1” ismiyle satışa sunulacak. Bunun yanı sıra slaytta ortaya çıkan Mac Pro tasarımlardında aygıtın bir evvelki model üzere tekrar hayli minimalist olacağı görülüyor. Ama daha köşeli bir kasa bizleri karşılayacak.

Ayrıca ortaya çıkan görseldeki teknik özelliklere baktığımızda birçok özelliğini görüyoruz. Bunların ortasında Intel Xeon W Cascade Lake-X CPU, Nvidia Quadro ve RTX BTO ekran kartları yer alıyor. Ekran kartları kullanıcılara farklı konfigürasyonlar formunda sunulabilir.

Bu bilgilere şimdilik biraz kuşkulu yaklaşılıyor. Zira aygıtın DDR5 RAM’lere sahip olacağı ön görülüyor. Lakin DDR5 RAM modelleri şimdi duyurulmuş değil.

Özellikleri ve tasarımı hakkında kesin konuşamadığımız yeni Mac Pro modelinin 4 Haziran’da gerçekleşecek olan WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılması beklentiler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu