Asus ROG Phone 2 ekranı hakkında önemli gelişme!

Kısa bir müddet evvel Tencent Games ve Asus iş birliği ile geliştirildiği ortaya çıkan Asus ROG Phone 2’ye ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Bu ayrıntılar, Asus ROG Phone 2 ekranı hakkında birtakım teknik özellikleri ortaya çıkarıyor. Bu telaffuzlar gerçek çıkarsa, aygıtın ekranı 120 Hz’lik bir yenileme oranına sahip olacak. Bu sayede oyunlar, kullanıcılar tarafından daha akıcı bir biçimde oynanabilecek.

Asus ROG Phone 2 ekranı neler sunacak?

Asus’un bu 120 Hz ekranı için birinci olarak “The One Man Under” oyunu ile anlaştığı öne sürüldü. Asus yeni telefonundaki ekranı, bu oyun ile birlikte yazılımsal olarak senkronize edecek. En âlâ kullanıcı tecrübesi sunulacak.

Asus telefon modeli için birinci olarak yalnızca bu oyuna yazılımsak dayanak sunacak olsa da ilerleyen vakitlerde başka oyunlara da birebir takviyesi sunacak. Yani 120 Hz ekran, mutabakatlı olan tüm oyunlarda yazılımsal senkronize ile çok daha uygun bir tecrübe sunacak.

120 Hz ekranı birinci olarak Razer Phone modelinde görmüştük. Oyuncuların epeyce dikkatini çeken bu mevzu, anlaşılan Asus tarafından da farkedilmiş ve bu türlü bir yol izlenmeye karar verilmiş.

Asus ROG Phone 2 özellikleri

Tencent Games tarafından yapılacak yazılım optimizasyonu ile birlikte daha düzgün bir oyun tecrübesi sunacak olan ROG Phone 2, bunun yanı sıra güçlü donanım bileşenlerine de sahip olacak. Şu anda en güçlü taşınabilir işlemcilerden biri olan Snapdragon 855‘te güç alacak telefonun RAM tarafında ise 10 GB yahut 12 GB RAM‘e yer verilecek. Depolama tarafında ise 512 GB dahili hafıza bulunacak.

Bu donanım özelliklerinin yanı sıra telefonun soğutma tarafında da özel bir soğutma sistemi yer alacak. GameCool adındaki bu soğutma sistemi sayesinde telefon, bilhassa oyun oynarken daha uygun soğuyacak. Böylelikle oyunlarda daha uzun müddette, daha âlâ bir tecrübe sunacak.

Temmuz ayında tanıtılması beklenen yeni ROG Phone modelinin bir evvelki ROG modeli gibi 900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Başa dön tuşu