Çentiksiz Galaxy A80, ekranı ile dikkat çekiyor!

Samsung, A Serisi ailesinin en zirve modelini yakın vakitte ülkemizde satışa çıkaracak. Giriş düzeyinden orta-üst segmente kadar farklı taleplere cevap veren telefon ailesinin en üstündeki isim yakın vakitte karşımıza çıkacak. Galaxy A80 özellikleri ve tasarımı ile ailedeki öbür modellerden ayrılmayı başarıyor. Ekran boyutu Galaxy A70 ile birebir olan telefondaki en büyük farklılık ise ekranında kapalı. Galaxy A80 ekranı kullanıcısına tam ekran bir tecrübe sunuyor.

Galaxy A80 ekranı oyun keyfini arttırıyor

Üçlü kamera suramı ile birlikte gelen Galaxy A80 ekranı ile dikkat çeken bir model. Bu sayede telefon kullanıcıya tam ekran tecrübesi sunuyor. Son vakitlerde açılır ön kameralı birçok model gördük. Galaxy A80 de bunlardan biri olarak sayılabilir. Fakat öbür modellerin tersine Galaxy A80’in art kamerası dönerek, ön kamerayla fotoğraf çekiyor.

Telefonun üçlü kamera suramı ön kamera açıldığında öne dönüyor. Telefonda ekstradan bir ön kamera ise bulunmuyor.

Açılır kameranın bir telefona sağladığı en büyük yarar ise tam ekran tecrübesini yaşatabiliyor olması.

Galaxy A80 ekranı tıpkı Galaxy A70 üzere 6,7 inçlik büyüklüğe sahip. Full HD+ ekran çözünürlüğüne sahip telefon 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunuyor. Telefon ayrıyeten 3.700 mAh’lik bataryadan besleniyor.

Full HD+ çözünürlük sunan Galaxy A80 ekranı tam olarak 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip. Galaxy A80 özellikleri ortasında yer alan  Super AMOLED ekran paneli sayesinde oyun oynamak ya da görüntü izlemek daha keyifli hale geliyor. Ayrıyeten, tam ekran tecrübesinin de buna eklendiğini söyleyelim.

Telefonun üzerinde rastgele bir çentik ya da delik bulunmuyor. Kesintisiz bir tam ekran tecrübesi sunan telefonun ekrandaki bir öteki özelliği ise ekrandan parmak izi tarayıcısı olması. Daha çok üst segment modellerde gördüğümüz bu özelliği A70 ile birlikte A80’de de yer alması epey dikkat alımlı.

Eğer istikametinizi Galaxy A Serisi modellerine çevirdiyseniz fakat hangi telefonu alacağınıza karar veremiyorsanız, aşağıdaki videomuzdan hangi Galaxy Serisi modelinin sizin için uygun olduğuna bakabilirsiniz.

Başa dön tuşu