Dell XPS 15 yenilendi! OLED dönemi başladı!

Dell XPS 15 modeli, başta harici grafik kartı olmak üzere güçlü donanımı ve şık tasarımı ile yıllardır kullanıcıların beğenisini kazanan ve Windows tarafında en güzel tecrübesi sunan dizüstü bilgisayardan birisi olmayı başarıyor.

Tayvan’da devam eden Computex 2019 fuarı kapsamında XPS 13 2’si 1 Arada’nın yanı sıra yenilenen bir başka model XPS 15 oldu. Core i9 serisi ile sekiz çekirdekli bir işlemciye kavuşan dizüstü, OLED ekran ile çok daha düzgün bir tecrübe sunuyor.

Dell XPS 15, Core i9 işlemci ve OLED ekran ile güncellendi!

Ekranın alt tarafında Dell logosunun solunda yer alan kamera, yıllardır XPS 13 ve XPS 15 modellerinde en çok eleştirilen bahislerin başında geliyor. Çünkü, bu kamera ile görüntü görüşmelerinde hakikat açıları yakalamak neredeyse imkansız.

Kullanıcıların geri bildirimleri doğrultusunda ön kamera ekranın üst kısmına yerleştirildi. Intel’in 9. jenerasyon işlemcilerini kullanan XPS 15’in, Core i5, Core i7 ve Core i9 modelleri ( en üst model 8 çekirdekli Core i9 ) kullanıcılara sunuyor.

GTX 1650 ekran kartı sayesinde tıpkı vakitte oyunlarda güzel bir performans sergileyebilen dizüstü ile birlikte 64 GB’a kadar RAM seçeneği sunuluyor. Tıpkı halde en gelişmiş modeli tercih edenler 4K OLED ekrana sahip oluyorlar.

Çıkış tarihi açıklanmayan XPS 15’in standart modeli 999 dolar başlangıç fiyatına sahip. OLED ekrana sahip olan model ise 1899 dolar fiyat etiketi ile geliyor.

Başa dön tuşu