Dönen kameralı Zenfone 6 dayanıklılık testinde!

Akıllı telefon pazarın savlı günlerine tekrar dönmek isteyen Asus, yeni amiral gemisi Asus Zenfone 6’yı geçtiğimiz ay tanıtmıştı. Üst düzey bir donanıma mesken sahipliği yapan Zenfone 6’nın en dikkat alımlı noktası elbet kamerası.

6.4 inç büyüklüğündeki IPS ekranı Full HD+ çözünürlük sunan ve Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisinden güç alan akıllı telefon, cihazlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile tanınan JerryRigEverything‘in konuğu oldu.

Asus Zenfone 6 dayanıklılık testi yayınlandı!

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde cihazın ekranı beşinci düzeye kadar direnç gösterirken, altıncı düzeyden itibaren ekranda önemli çizikler oluşuyor. Cihazın ekranı Gorilla Glass 6 teknolojisi ile korunuyor.

Cihazda dönen kamera sistemi bulunduğu için art kamera ön kamera olarakta kullanılıyor. Bu kapsamda kamera camı sağlam yapısını gözler önüne sererken, telefonun yan kısımları öbür rakipleri ile emsal formda bıçak darbeleri sonrasında kolaylıkla hasar alıyor.

Arka tarafta yer alan parmak izi okuyucu bıçak ile çizilmesine karşın sıkıntısız bir biçimde çalışmaya devam ediyor. Buna ek olarak aygıtın ekranı çakmak ile ateşe maruz bırakıldığında oluşan leke kısa mühlet içerisinde yok oluyor.

Son olarak bükülme testine giren Zenfone 6 bundan da muvaffakiyetle geçiyor.

Başa dön tuşu