Ev sahibini tanıyan Google Nest Hub Max (Video)

Google Nest Hub Max ön inceleme görüntüsü ile karşınızdayız. ShiftDelete.Net olarak yerinden izlediğimiz Google I/O 2019 etkinliğinde sergilenen yeni teknolojileri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. San Francisco’da karşımıza çıkan yeniliklerden biri de Google Nest Hub Max oldu.

Biz de bu videomuzda Google’ın konutlar için geliştirdiği 10 inçlik akıllı ekran aslında mesken sakinlerinin şahsî asistanı olarak misyon yapıyor. Üzerindeki kamera yardımıyla kullanıcıyı tanıyan ekran, kişinin randevularını gösterebiliyor.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan Google’ın konuttaki şahsî asistanına yakından bakalım. İyi seyirler…

Google Nest Hub Max özellikleri

Yüz Eşleme özelliğiyle dikkat çeken 10 inç büyüklüğündeki Nest Hub Max, mesken sakini konuta geldiği anda onu yüzünden tanıyor. Şahsa özel slayt gösterisi yapabilen ekran, takvim ve bildirimleri gösteriyor. Evvelki kuşağına nazaran ekranı büyüyen aygıt, başarılı ses kalitesiyle de dikkat çekiyor. Ekrana dokunulduğunda konut içindeki başka akıllı aygıtlara erişim sağlanabiliyor.

Google Asistan hizmeti de veren Nest Hub ile temaslı aygıtları yönetmek de mümkün. Konutta vakit geçiren şahısların daha çok kullanabileceği aygıt, iletileşme için de kullanılabiliyor. Görüntü görüşmelerini süratlice gerçekleştiren Nest Hub, kullanıcının yüzünü algıladığı için manzaralı görüşmelerde daima olarak kullanıcıyı takip edebiliyor.

Sistem tıpkı vakitte güvenlik kamerası olarak da kullanılabiliyor. Akıllı telefona indirilen Nest uygulaması üzerinden Nest Hub Max’in kamerasına erişmek mümkün. Böylelikle konutta yokken bile konut denetim edilebiliyor.

Cihaz üzerinden canlı TV programları da izlenebiliyor. Yaz aylarında satışa çıkacak olan eserin fiyatı 229 dolar.

Başa dön tuşu