Exynos geri dönüyor! Galaxy S24 ile ilgili ilk sızıntı ortaya çıktı

Samsung, Galaxy S23 ailesini tanıtacağı Unpacked 2023 aktifliğinin tarihini nihayet açıkladı. Gelecek yıl tanıtılması planlanan Samsung Galaxy S24 serisinin işlemcisi ile ilgili birinci sızıntı ortaya çıktı.

Samsung, Galaxy S24 işlemcisi için Exynos’u tercih edecek

Gelecek ay tanıtılacak Galaxy S23 ailesinde Qualcomm tarafından Samsung’a özel geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemci kullanılacak. Standart Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilerde 3.2GHz olan performans çekirdeği, Samsung Galaxy S23 ailesinde 3.36GHz’e yükseltilecek. İşlemcinin başka çekirdekleri ise 2.8GHz ve 2.0GHz frekansında çalışacak.

Güney Koreli Vampire King’e nazaran Samsung, amiral gemisi modellerinde tekrar Exynos işlemci kullanmak için çalışmalara başladı. 2024 yılında tanıtılacak Galaxy S24 ailesi, gücünü Exynos 2400 işlemciden alacak. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu üzere şirketin hem Snapdragon hem de Exynos işlemcili versiyonları piyasaya süreceği iddia ediliyor.

Samsung DS kısmının Exynos 2400’ü geliştirmeye başladığı sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. Seri üretim için MX kısmının onayını bekleyen Exynos 2400, Kasım 2023’te üretilmeye başlanacak.

Analistler, Galaxy S23 serisinde yalnızca Snapdragon işlemciye yer vermenin Samsung’a mali sorun yaşattığını iddia ediyor. Exynos işlemcili Galaxy S24 modellerinin Avrupa pazarında satışa sunulacağı düşünülüyor. Kore medyası, Galaxy S23 serisinin 2022’de tanıtılan Galaxy S22 ailesinden daha değerli olacağını açıklamıştı.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Exynos işlemcilerin performansını beğeniyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu