Facebook Portal için Android uygulama çıktı

Geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunulan Facebook Portal ve Portal Plus ülkemizde dikkat çekemese de global çapta kullanıcıların sevdiği bir eser olmayı başardı. Bugün ise Facebook Portal için Android uygulamasını kullanıcılara sundu.

Facebook Portal için Android uygulama çıktı!

Facebook Portal, 10.1 inç ve 1280×800 piksel çözünürlüğüne sahip bir akıllı asistan. Üzerinde bulunan yüksek çözünürlüklü kamera ve hoparlör sistemi ile kullanıcıların Facebook ve WhatsApp üzerinden daha rahat bir görüntülü konuşma yapmalarını sağlıyor.

AR filtreleri ve sesli komut dayanağıyla de epey dikkat çeken aygıtı fotoğraf albümü olarak meskeninizde dekorasyon hedefli da kullanabilirsiniz. Yapay zeka ile desteklenen sesli komut Alexa’dan dayanak alıyor.

Ve aygıta daha çok fonksiyonellik kazandırmak isteyen Facebook, Portal için bağımsız bir Android uygulaması geliştirdi. Bu uygulama ile aygıtınızı daha kullanışlı bir akıllı hoparlör olarak kullanabilecek yahut saklamak istediğiniz fotoğrafları ve videoları daha düzgün yönetebileceksiniz.

Uygulamanın telefonda yüklü olmasıyla birlikte kullanıcılar direkt aygıtlarının ekranına istedikleri fotoğrafları gönderebilecek ve görüntüleyebilecekler.

Şimdilik çok bir fonksiyonelliğe sahip olmayan aygıt üzerinde değerli geliştirmeler yapılacak üzere duruyor. Ayrıyeten akıllı asistanların her geçen gün hayatımıza girmesiyle birlikte bu kesimde de şirketler farklı eserlerle değerli bir rekabete girdi. Bu rekabetin bu alandaki gelişimi hızlandırması da olası.

Son olarak bu uygulama ile Facebook’un aygıtı daha fonksiyonel hale getirmesi planlanıyor. Portal uygulamasını Play Store üzerinden ücretsiz bir halde indirebilirsiniz.

Başa dön tuşu