Fanlı telefon Red Magic 3 dayanıklılık testinde!

ZTE’nin alt markası olarak faaliyetlerini sürdüren Nubia geçtiğimiz Nisan ayında Red Magic 3 modelini tanıtmıştı. Ekranı 90 Hz yenileme suratına sahip olan ve 8K görüntü çekebilen telefonun dikkat alımlı taraflarından birisi de, fanlı olması.

Evet, içerisinde gerçek bir fan var. İnceleme görüntüsünü kısa bir mühlet evvel sizlerle paylaştığımız Nubia Red Magic 3, taşınabilir aygıtlara uyguladığı dayanıklılık testleri ile tanınan JerryRigEverything isimli YouTube kanalının yeni konuğu oldu.

Red Magic 3 dayanıklılık testi yayınlandı!

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde cihazın ekranı beşinci düzeye kadar direnç gösterirken, altıncı düzeyden itibaren ekranda önemli çizikler oluşuyor. Ekranın Corning Gorilla Glass ile korunduğunu belirtmek isteriz.

Cihazın her iki tarafındaki kamera ve parmak izi okuyucu bıçak ile oluşturulmak istenilen çiziklere karşı sağlam yapısını sergiliyor. Parmak izi okuyucu bıçak ile çizilmesine karşın sıkıntısızca çalışmaya devam ediyor. Telefonun yan kısımları ise başka rakipleri ile benzeri halde bıçak darbeleri sonrasında hasar alıyor.

Ekran ateşe maruz bırakıldığında maalesef kalıcı bir hasar oluşuyor. Son olarak bükülme testine giren Nubia Red Magic Mars 3 buradan muvaffakiyetle çıkıyor.

Başa dön tuşu