Galaxy A80, ön kamera ile arka kamerayı eşitliyor mu?

Samsung, Galaxy A Serisi’nin en son üyesi Galaxy A80 kardeşlerinden ayrılan birçok özelliğe sahip. Bunlar ortasında en bariz olan fark ise Galaxy A80 kamera özellikleri kısmında yer alıyor. A Serisi ailesindeki tüm modellerin ekranında bulunan ön kamera Galaxy A80’de ise görünmüyor. Galaxy A80 ön kamera ile art kamerayı eşitleyerek iki formda de ortaya başarılı fotoğraflar çıkmasını sağlıyor.

Galaxy A80 ön kamera ile art kamera performansı

Galaxy A80 ön kamera dışardan bakıldığında görünmüyor. Bu da aslında telefonun kullanıcıya tam ekran tecrübesini yaşatabilmesinin tek sebebi. Ön kameranın açılabilir olması sayesinde telefon tam ekran bir tecrübe sunuyor. Bu, bilhassa oyun ve görüntü tecrübesini üst düzeye çıkarıyor. Galaxy A80 ön kamera dizaynına misal dizaynları daha evvel pop-up kamera ismi altında öbür modellerde görmüştük. Fakat, bu telefonu başkalarından ayıran en değerli özellik art kameranın aslında ön kamera olması. Galaxy A80 ön kamera açıldığında art kameralar otomatik olarak öne dönüyor. Kullanıcı bu sayede art kamerayla aldığı performansın birebirini ön kamerada da alabiliyor.

Galaxy A80’de ToF sensörü de saydığımız vakit toplamda üç kamerayla karşımıza çıkıyor. Samsung, Galaxy A8 modelinde önde ve artta farklı kameralar kullanmak yerine üç kamerayı da her iki emel için kullanmayı tercih etmiş. Telefonun 48 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamerasına 8 Megapiksel çözünürlüğündeki ultra geniş açılı kamera ve ToF sensörü eşlik ediyor.

6.7 inç büyüklüğünde çentiksiz bir ekrana sahip olan Galaxy A80 ön kamera tarafında da 48 Megapiksellik ana kamerayı, geniş açılı kamerayı ve ToF sensörü kullanıyor.

48 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram kıymetine sahip olan telefon gece ve gündüz canlı fotoğraflar çekebiliyor. İnsan gözüyle tıpkı açıda fotoğraflar çekmeyi sağlayan ultra geniş açılı lens bilhassa ön kamerada kalabalık fotoğraflar çekenlerin sıkıntısına deva olacak üzere görünüyor.

Hem önde hem de geride görüntü çekerken sarsıntıyı azaltan Super Steady özelliğine sahip olan telefonun akıllı kamera özellikleri ortasında Scene Optimizer ve Flaw Detection bulunuyor. Flaw Detection, fotoğraflardaki kusurları tespit ederken, Scene Optimizer 30’a kadar sahneyi otomatik olarak tanıyıp fotoğraf özelliklerini ayarlayabiliyor. Tüm bu özelliklerin hem ön hem de art kamerada yer alması Galaxy A80’in öne çıkan özellikleri ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu