Galaxy Note 10 arka kamera tasarımı ortaya çıktı!

Samsung yıllardır amiral gemilerinden oluşan Galaxy S ve Galaxy Note serisinde art kamerayı ortalanmış bir biçimde yerleştiriyor. Fakat, önümüzdeki aylarda tanıtımı gerçekleştirilecek olan Galaxy Note 10 modelinde buna son verilecek.

Arkadaki kamera ve sensörlerin sayısı arttıkça daha berbat bir görünüm ortaya çıkabiliyor. Örneğin, 2019 iPhone’ların üçlü art kamera kurulumunun (bugüne kadar sızdırılan dizaynlara göre) çıkıntısı pek beğenilen görünmüyor. Samsung ise iPhone X ile benzeri bir yerleşimi çıkıntı olmadan kullanacak üzere görünüyor.

Galaxy Note 10 art kamera tasarımı farklı olacak!

Galaxy Note 10’un art kamera şemasının sızdırılması ile oluşturulan render görselinde kameraların sol tarafa konumlandırıldığı görülüyor. ToF sensörü ve LED Flaş ise sağda yer alıyor ve bu tasarım iPhone X’i akıllara getiriyor.

Günümüzde birçok amiral gemisinde bu kamera yerleşimi kullanılmaya devam ediliyor. Birtakım kaynaklar Samsung’un her iki kısmı birleştirerek kamera ve flaş ortasındaki katmanı ortadan kaldıracağını belirtse de, bu güzel görünmeyebilir.

Başa dön tuşu