Galaxy Note 10 çıkış tarihi ile ilgili resmi açıklama

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy Fold lansman tarihleri konusunda farklı sızıntılar çıkmaya devam ediyor. Bilhassa Huawei Mate X‘in tanıtım tarihi açıklandıktan sonra Galaxy Fold‘un yeni lansman tarihi de hayli merak edilmeye başlandı. Lakin resmi açıklama Galaxy Note 10‘un tanıtım tarihi ile ilgili oldu.

Galaxy Note 10 tanıtım tarihi ile ilgili kıymetli açıklama!

Samsung, Galaxy Fold‘un lansmanını neredeyse üç ay geciktirdi. Hala Samsung Galaxy Fold’un piyasaya sürülme tarihine dair somut bir bilgimiz yok. Fakat Samsung yeni açıklama ile birlikte Galaxy Note 10’un, Galaxy Fold gecikmesinden etkilenmeyeceğini bildirdi.

Birkaç gün evvel çıkan Korea Herald raporu, Samsung’un Fold ile olanlardan ötürü Note 10 lansmanını da erteleme ihtimali olduğunu bildirmişti. Ayrıyeten Fold ile Note 10’un birlikte çıkacağı söylentileri ile de tarih konusunda kuşku bırakmıştı. Bu sızıntıların akabinde Samsung müşterileri tarafından kırılan itimadı toparlamak ismine Samsung’dan resmi bir açıklama bekleniyordu.

Samsung sözcüsü “Fold’un lansman programına bakılmaksızın Galaxy Note 10 Ağustos ayı içerisinde sunulacak. Şu anlık Galaxy Fold ile birlikte sunulma ihtimali üzere bir durum yok” dedi. Şirket, Galaxy Fold’un programının bilinmezliği hakkında da tıpkı tutumu sürdürüyor.

Samsung’un 7 Ağustos‘ta Note 10’u piyasaya sürmesi bekleniyor. Analistlere göre, bu durum Samsung’un iki üst segment aygıt ortasındaki çarpışmayı önlemek için yeni kuşak Fold lansmanını epey ileri bir tarihe ertelemesine sebep olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu