Galaxy Note 10 kamerası ile bir ilki gerçekleştirebilir!

Bu ortalar isminden çokça kelam ettiren Galaxy Note 10 yeni bir sızıntı ile tekrar gündemde. Ortaya çıkan yeni rapora nazaran Samsung’un Ağutos ayında tanıtımını gerçekleştireceği Galaxy Note 10 üç farklı diyafram açıklığı sunacak.

Galaxy Note 10 üç farklı diyafram açıklığı sunabilir!

Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy Note 9‘un her ikisi de geçtiğimiz yıl çift diyaframlı bir kamera sunmuştu. Bu özellik, kullanıcıların düşük ışıkta daha geniş bir diyaframda (f / 1.5) çekim yapmasını sağlarken, mevcut tüm ışığı yakalamanız gerekmediğinde yani gündüz şartlarında daha dar bir diyafram açıklığına (f / 2.4) geçiş yapabilmesini sağladı.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Ice Universe, Samsung Galaxy Note 10 kameralarının f/1.5, f/1.8 ve f/2.4 olarak üç farklı diyafram açıklığı ortasında geçiş yapabileceğini bildirdi. Ayrıyeten bu sızıntıyı Samsung mühendislerinin açıkladığını da tez etti.

Bu diyafram açıklıkları sayesinde kamera daha fazla ışığa müsaade verebilirken, sığ bir alan derinliği efekti de sunacak. Diğer bir deyişle, daha geniş bir diyafram art planı daha fazla bulanıklaştırmaya meyilliyken, daha dar bir diyafram açıklığı da sahnenin daha büyük kısmını odakta tutacak.

Samsung ise bu özellik ile 48MP kameralar, gece modları ve hybrid zoom teknolojileri üzere farklı özelliklerin karşısında durabilecek mi bilemiyoruz. Ama birçok telefonun çeşitli alan derinliği efektleri sunmak için ikincil kamera ve yazılım kullandığını da belirtmek gerekir. Bu yüzden Galaxy Note 10’un diyafram açıklıkları fotoğrafçılığa meraklı kullanıcıların dikkatini çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu