Galaxy S10 serisinden dikkat çeken satış başarısı

Samsung’un yeni kuşak Galaxy S10 serisi tasarım tarafındaki farklılıkları ve daha güçlü özellikleri ile öne çıkıyor. Son raporlara nazaran Galaxy S10 satışları Galaxy S9 satışlarını geride bıraktı.

Samsung Galaxy S10 satışları için dikkat çeken başarı!

Açıklanan raporlara nazaran Samsung Galaxy S10, ikinci çeyrekte evvelki jenerasyon Galaxy S serisine nazaran değerli bir muvaffakiyet yakaladı. Her iki serinin de çıkış tarihleri baz alındığında, Galaxy S10 serisinin tıpkı aralıkta yüzde 12 oranında daha fazla sattığı görülüyor.

Raporlarda dikkatleri çeken ayrıntılardan birisi de, satılan modeller ortasındaki hisse oldu. Enteresan bir biçimde en değerli model olan Galaxy S10 Plus en tanınan model olurken, onu sırasıyla Galaxy S10 ve Galaxy S10e takip ediyor. Lakin yapılan hesaplamalarda Galaxy S10 5G modelinin rapora dahil edilmediği düşünülmekte.

Galaxy S10 5G modelinin Nisan ayından itibaren bir milyon birimden fazla sattığını göz önünde bulundurursak, tablonun bir ölçü daha farklı olması gerektiğini görürüz. Samsung’un amiral gemilerdeki başarısı, şirketin pazar payını geçen seneye nazaran yüzde üç oranında arttırmasına ve yüzde 25 düzeyine getirmesine de katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu