General Mobile GM 9 Go Türkiye’de satışa çıktı

MWC 2019’da tanıtılan General Mobile GM 9 Go modeli ülkemizde satışa çıktı. Akıllı telefon dünyasına birinci kere girecek kullanıcılara hitap eden telefonda GM 9 Pro’dan esinlenmiş kimi özelliklerin olması dikkat çekiyor. GM 9 Go özellikleri neler?

GM 9 Go özellikleri

5.5 inç HD+ ekranı 720 x 1440 piksel çözünürlüğünde olan yeni akıllı telefon tıpkı ağabeyi üzere Android One ile karşımıza çıkıyor. Android One ekosisteminin bir kesimi olan GM 9 Go gücünü ise MediaTek MT6739’dan alıyor. Başta da dediğimiz üzere akıllı telefon dünyasına yeni girecek kullanıcılara hitap eden telefonun 1 GB RAM’i ve 16 GB depolama alanı bulunuyor. microSD kart girişine sahip olan telefonun depolama alanı bu sayede 128 GB’ye kadar artırılabiliyor.

Corning Gorilla Glass ile korunan telefonun ardında 13 MP’lik f/2.0 diyafram pahasına sahip tek kamera yer alıyor. Öndeki 5 MP’lik kameranın diyafram bedeli ise f/2.2 olarak karşımıza çıkıyor.

Çift SIM kart dayanağına sahip telefon 3.500 mAh bataryadan besleniyor.

GM 9 Go’da Google Asistan özelliği bulunuyor.  ‘OK Google’ diyerek asistanı etkin eden kullanıcılar sorularına karşılık alabiliyor. Ayrıyeten bu asistan ile , alarm kurma, yol tanımı alma, arama yapma, ileti atma ve hava durumu öğrenme süreçleri de sesli olarak yapılabiliyor.

GM 9 Go fiyatı

Uzay grisi, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı rengi bulunan GM 9 Go fiyatı 899 TL olarak belirlendi.

Başa dön tuşu