Gigabyte RX580 Gaming 8G ekran kartı inceleme

Bu videomuzda Full HD ve 2K çözünürlüğünde, yüksek ayarlarda oyun oynamak isteyenler için ülkü bir ekran kartı modeli olan Gigabyte RX580 Gaming 8G ekran kartına yakında bakıyoruz. İşte Gigabyte RX580 Gaming 8G inceleme!

Gigabyte RX580 Gaming 8G inceleme

Gigabyte RX580 Gaming 8G ekran kartı, 14 nm üretim bandıyla üretilen Polaris P20 çip setinden güç alan RX580 grafik ünitesi ile çalışıyor. 256 Bit veriyolu sunan 8 GB’lık GDDR5 bellekleri ile beslenen ekran kartı, Full HD ve 2K çözünürlüğünde yüksek ayarlarda oyun oynamak isteyenler için ülkü bir model oluyor.

Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Gigabyte RX580 inceleme videomuzla baş başa bırakalım. Düzgün seyirler…

Videodaki ekran kartını bu linke tıklayarak satın alabilirsiniz: http://bit.ly/2XQPcdv

Gigabyte RX580 Gaming 8G özellikleri

Üzerinde iki fana mesken sahipliği eden kart, Windforce 2X ismi verilen bir soğutma sistemine sahip. Bu soğutma sistemi 3 saf bakır kompozit ısı borusu ve 90 mm’lik blade fan tasarımı özelliklerini beraberinde getiriyor. Bu da oyunlarda daha tesirli bir ısı dağılımı sağlıyor.

Teknik özelliklerinden devam edecek olursak bu ekran kartı, bizlere 1355 MHz çekirdek saat suratını sunabiliyor. Kartın üzerinde 1 adet DVI çıkışı, 2 adet HDMI 2.0 çıkışı ve son olarak da 3 adet DisplayPort 1.4 çıkışı yer alıyor.

Bu ekran kartı, yazılım tarafında DirectX 12’yi ve OpenGL 4.5’i destekliyor. ATX kasalar için uygun boyutlara sahip olan kart için önerilen güç kaynağı bedeli ise 500W. PSU’ya bağlanması için de 8 pin’lik konektöre gereksinim duyuyor.

Başa dön tuşu