Gmail karanlık mod ile güncellenecek

Dünyanın en çok tercih edilen e-posta uygulamalarından biri olan Gmail, Google’ın tüm uygulamalarına karanlık mod özelliği kazandırmasına karşın, karanlık mod özelliğine bir türlü kavuşamamıştı. Artık de ortaya çıkan haberler Gmail’in de karanlık mod özelliğine kavuştuğunu gösteriyor. Gmail karanlık mod özelliği yakın vakitte tüm kullanıcılara sunulacak.

Gmail karanlık mod ile neler sunacak?

Gmail uygulaması daha evvel sadece ayarlar menüsünde karanlık mod temasına yer veriyordu. Ama yakın vakitte yayınlanması beklenen bir güncelleme ile karanlık modun uygulamanın her yerinde kullanılacağı belirtiliyor. Olağan kullanıcı Gmail uygulamasını karanlık modda kullanabilecek. Dilediği vakit aydınlık moda geri alabilecek.

Google neredeyse bütün uygulamalarına karanlık mod eklemek için oldukça bir çalışma yürütüyor üzere gözüküyor. Kısa bir mühlet içerisinde sırf Google’ın değil, tüm geliştiricilerin uygulamalarında karanlık mod özelliğine yer vermesi bekleniyor.

Gmail karanlık mod güncellemesi hakkında ortaya çıkan ayrıntılar şimdi bu kadar. Ancak Google’ın yakın vakitte bu özelliği tüm Android kullanıcıları için sunması bekleniyor.

Başa dön tuşu