Google Arama mobil cihazlar için yeniden tasarlanıyor

Google yaptığı açıklamada, mobildeki Google aramasının arayüzünün değiştirildiğini duyurdu. Yeni dizaynda, bilgiler daha net bir biçimde görüntülenirken bilginin kaynağına daha süratli bir formda ulaşılabilecek. İşte Google Arama mobil sürümü için yeni tasarım detayları!

Google Arama taşınabilir sürümü tasarımı değişiyor

Google Arama taşınabilir sürümündeki tasarım değişikliklerinden bir adedinin de artık internet sitelerinin simgelerinin yan tarafta gözükmesi oluyor. Bu sayede artık taşınabilir aygıtlardaki Google Arama’yı kullanırken internet sitelerinin simgelerini de görebileceksiniz.

Bir öbür değişikliğin ise taşınabilir arama sonuçlarındaki reklamların olduğunu görüyoruz. Evvelden bu reklamlar yeşil yazıylareklam” halinde belirtiliyordu. Lakin yeni güncelleme ile birlikte yeşil renk yerine siyah renkteki yazılar tercih edilecek. Bu arama sonucunun reklam olduğunun anlaşılmasını biraz daha zorlaştıracak. En azından eski reklamlar kadar dikkat çekici olmayacak.

Google bu dizaynın kısa bir mühlet içerisinde tüm taşınabilir aygıtlara geleceğini söylüyor. Ayrıyeten bu dizaynın yakın vakitte diğer platformlara da gelme ihtimali bulunduğu belirtiliyor. Doğal, bunun için net bir şey söylemek için şimdi çok erken. İlerleyen vakitlerde göreceğiz.

Başa dön tuşu