Google Çeviri kamera ile kullanılan dili algılayacak

Google Glass tüketici tarafında beklentileri karşılayamasa da şirket, artırılmış gerçekliğin Arama ve Haritalar üzere hizmetlerde geleceğe hakim olacağını öngörüyor. Google son olarak I/O 2019 etkinliğinde Google Lens’in bilgileri kolaylıkla algılayıp hayatı kolaylaştırdığı bir dizi özelliğini tanıttı. Bu özellikler ortasında otomatik lisan algılama da bulunuyor. Anında çeviri Google Lens’e geliyor. Lakin öncesinde Google Çeviri Android uygulamasında denemelere başlandı. Google Çeviri kamera ile kullanılan lisanı anında algılayacak.

Google Çeviri kamera özelliği için güncellendi

Google Çeviri Android ya da iOS uygulamasında kamerayı kullanarak çeviri yapmak mümkün. Lakin lisan seçimini kullanıcının yapması gerekiyor. Bu mevcut özellik yeni 5.29 güncellemesiyle bir adım öteye taşınıyor. Anında çeviri modu lisanı otomatik olarak algılıyor. Böylece kameraya gösterilen yazıların hangi lisan olduğu süratlice tanımlanıyor.

Google Çeviri Android uygulaması yeni arayüzüne de kavuştu. Anlık, Tarama ve İçe Aktar üzere yeni modlar uygulamaya eklendi. Buradaki Anlık modu sayesinde uygulama lisanı algılıyor ve çeviriyor.

Yeni gelen 5.29 sürümüyle kullanımı kolaylaşan Google Çeviri insanların yabancı lisan konusunda zahmetler yaşamasının önüne geçmek gelişmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu