Google Pixel 4 resmen onaylandı!

Son günlerde sızıntılarla özellikleri ve tasarımı ortaya çıkan Google Pixel 4, sürprizlerle dolu bir biçimde ve Google’dan beklenmedik bir vakitte resmen açıklandı.

Google Pixel 4 resmi olarak duyuruldu

Google aygıt tanıtımlarında az rastlanan bir atakla yeni akıllı telefonu Pixel 4 tanıtımı gerçekleşmeden duyurusunu yaptı. Resmi hesaptan paylaşılan fotoğraflar şimdiye kadar gördüğümüz dizaynları doğruluyor. Aygıt art tarafında Eylül ayında tanıtılacak iPhone XI modelinde olduğu üzere büyük bir kamera modülü taşıyor. iPhone XI sızıntılarında görünen modülde 3 kamera bulunurken Google Pixel 4 kamerasında 2 ana kamera yer alıyor. Yapay zeka ile mükemmeller yaratan evvelki Pixel serileri düşünüldüğünde, Pixel 4 modelinin kamera performansı merak ediliyor.

Önceki çıkan haberlerin tersine, Google Pixel 4 kasa yapısı Galaxy S10+ modelindeki üzere oval sınırlara sahip görünüyor. Ayrıyeten canlı olarak görüntülenen telefonun ön kamerası da yeniden Galaxy S10+’da olduğu üzere oval bir kamera bölgesine sahip.

Bağlantı özelliklerinde USB-C irtibat noktasını kullanacağı belirli olan aygıt gücünü Snapdragon 855 işlemciden alması bekleniyor. Bellek tarafında ise en az 6 GB RAM kapasitesine sahip olacak. Kutudan yeni sürüm olan Android Q ile çıkacak akıllı telefon ne yazık ki 3.5 mm kulaklık girişine sahip olmayacak. Ses girişleri açısından kullanıcıları üzse de Google’ın Pixel 4 serisi stereo hoparlör ile gelebilir.

Sızıntıların önünü kesmek için resmi tanıtımdan evvel duyurulan Google Pixel 4, ne yazık ki evvelki modelleri üzere Türkiye’de satışa sunulmayacak.

Başa dön tuşu