Google Pixel 4’ün ikinci kamerası belli oldu!

Her geçen gün yeni bir ayrıntı ile karşımıza çıkan Google Pixel 4 son periyodun en çok merak edilen telefonlarından birisi. Çünkü, bugüne kadar akıllı telefonlarında tek art kamera kullanan Google, Pixel 4 modelinde bu duruma son verecek.

Pixel serisinin yazılım tarafındaki başarısı sayesinde tek art kamera ile üç hatta dört art kameralı telefonlara meydan okuduğu göz önüne alındığında, Pixel 4’ün birden fazla kamera ile rakiplerini epey zorlaması bekleniyor.

Google Pixel 4 ikinci kamera: 16 Megapiksel telefoto!

Geçtiğimiz haftalarda otobüste gördüğü telefonun Pixel 4 olduğunu fark eden bir kullanıcı gizlice çektiği fotoğrafı paylaşmıştı. Bu kere ise Google Pixel 4’ün çift art kamerası hakkında değerli bir ayrıntı ortaya çıktı.

Ana kameraya eşlik eden sensörün tele foto mu yoksa ultra geniş açılı mı olacağı hayli merak ediliyordu. Üçlü kamera kurulumunda her ikisi de kullanılabiliyor, lakin çift art kamera olduğu için Google’ın bir tercih yapması gerekiyor.

Bu kapsamda geniş açıda çekim yapmayı sevenleri üzecek bir haber geldi. Çünkü, Google Kamera uygulamasının kaynak kodlarında tespit edilen bir ayrıntı, 16 Megapiksel çözünürlüğünde telefoto kameranın kullanılacağını belirtiyor.

Ortaya çıkan ek ayrıntı ikinci kameranın çözünürlüğü değil. Android Q Beta sürümünün kaynak kodlarında, yüz tanıtma özelliğine yardımcı olacak bir IR sensörün, Pixel 4 modelinde kendisine yer bulacağı belirtiliyor.

Başa dön tuşu