HongMeng yüklü Huawei telefonlar için tarih verildi!

Huawei’nin Android işletim sisteminden bağımsız hale gelmek için uzun müddettir geliştirdiği ve Google yasağından sonra çalışmalarını hızlandırdığı HongMeng (bazı bölgelerde Ark OS) hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 1 milyona yakın HongMeng OS yüklü test aygıtının yolda olduğunu belirten Huawei’nin, HongMeng isim hakları için Türk Patent ve Marka Kurumu’na müracaat yaptığını sizlere duyurmuştuk.

HongMeng OS yüklü Huawei telefonlar Ekim ayında gelecek!

Tianfeng International analisti Guo Mingxi, Huawei’nin Ekim ayında kendi işletim sistemini kullandığı telefonları piyasaya sürebileceğini belirtiyor. Lakin, bu telefonlar ortasında Huawei Mate 30’un yer almayacağı söz ediliyor.

Bu kapsamda Huawei Mate 30 için Android lisansının daha evvel alınmış olma ihtimali güçleniyor. Huawei’nin işletim sisteminin yüklü olduğu giriş ve orta düzey telefonların ilk etapta Çin pazarına sunulacağı belirtiliyor.

Çin pazarında her şeyin problemsiz gitmesi ve dünya genelinde lisansların alınmasıyla işletim sistemi dünyaya yayılacak. Analistin beklentisi Mate 30 ve P40 modellerinin bu işletim sistemi ile kutudan çıkar hale getirileceği istikametinde.

Ayrıca analist, ABD ve Çin ortasındaki ticari savaşa karşın Huawei’nin bu yıl 200 milyon barajının altında kalmayacağını belirtiyor. Bu kapsamda dünyanın en büyüğü gayesini şimdilik askıya alması gereken Huawei ikinci sıradaki pozisyonunu güçlendirmekle yetinecek üzere görünüyor.

Başa dön tuşu