Honor Magic 5 serisinin teknik özellikleri belli oldu!

Honor, önümüzdeki ay Honor Magic 5 serisini tanıtmak için hazırlanıyor. Seride Honor Magic 5, Honor Magic 5 Pro ve Honor Magic 5 Ultimate modelleri yer alacak. Şirket, yeni çıkacak seriyle ilgili rastgele bir açıklama şimdi yapılmazken PGT-AN00 koduyla Çin’in MITT (Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı) web sitesinde ortaya çıktı. Bu sayede kısa mühlet içinde de görücüye çıkacağı muhakkak oldu. Pekala Honor Magic 5 serisinin teknik özellikleri neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Honor Magic 5 serisi teknik özellikleri

Honor Magic 5 serisinde yer alacak modeller, gücünü 4nm sürecinden geçen Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden alacak. İşlemci; bir adet 3.3 GHz suratında Cortex-X3, dört adet 2.8 GHz suratında Cortex-A715 ve üç adet 2.0 GHz suratında Cortex-A510 çekirdeklerine sahip. Ek olarak seride uygun fiyatlı olarak Honor Magic 5 Lite isimli bir model de yer alabilir. Bu telefon, 6nm fabrikasyon sürecinden geçen Snapdragon 695 işlemcisiyle gelecek.

Digital Station Chat, akıllı telefonların kamera özellikleriyle ilgili ayrıntıları paylaştı. Honor Magic 5 Pro ve Ultimate modelleri 50 Megapiksel ana olmak üzere dörtlü kamera kurulumuyla birlikte gelecek. Akıllı telefonlar, 100X zoom yakınlaştırma özelliğine sahip olacak. Ek olarak tekrar seride yer alacak tüm modeller, 120 Hz tazeleme suratında gelecek.

Tasarım istikametinden serinin tüm modelleri için netlik olmasa da Honor Magic 5 Pro için bir görsel Twitter’da ortaya çıktı. @RODENT950 kullanıcı ismine sahip bir toplumsal medya kullanıcısı, turkuaz ve siyah renkte iki aygıtın yer aldığı bir görsel paylaştı. Bu görselde Honor’un klasik daire içinde yer alan üçgen biçimde dizilmiş kamera sensörleri bulunuyor.

Öte yandan Honor, resmi bir açıklama yapmasa da 27 Şubat tarihinde Honor Magic 5 serisinin tanıtılması bekleniyor. Serideki modeller için ise rastgele bir fiyat etiketi şimdilik belirli değil.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Honor Magic 5 serisindeki modellerin fiyat etiketi nasıl olacak? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu