HTC U11 için Android Pie güncellemesi çıktı!

Akıllı telefon pazarında birinci günden bu yana kelam sahibi olan HTC, günümüzde rekabet ettiği firmaların gölgesinde kaldı. Sürekli kan kaybeden şirketin marka haklarını satışa çıkarması durumun ne kadar makus olduğunu gözler önüne serdi.

Tabi, şirketin durumu ne kadar makûs olursa olsun, hali hazırda piyasada yer alan akıllı telefonlara takviye sunulması gerekiyor. Bu kapsamda güncellemeler yayınlamaya devam eden HTC U11 için Android Pie güncellemesini yayınladı.

HTC U11 Android Pie güncellemesi çıktı!

3.22.709.2 sürüm numarasını taşıyan ve 1.36 GB boyutunda olan HTC U11 Android Pie güncellemesi şu anda yalnızca Tayvan’da yayınlandı. Güncellemenin dünya geneline ne vakit açılacağına dair rastgele bir ayrıntı paylaşılmadı.

Güncelleme notlarında sistem geliştirmelerinin / iyileştirmelerin yapıldığını belirten HTC birebir vakitte Google+ servisinin artık mevcut olmadığı için BlinkFeed’den kaldırıldığını belirtiyor. Akıllı telefon kısmının büyük bir kısmı Google’a satan HTC artık taşınabilir alanda pek faal değil.

Onlarca sızıntıya karşın yeni bir akıllı telefonu kullanıcılar ile buluşturmayan Tayvanlı şirket güncellemeler konusunda da hayli yavaş ilerliyor.

Başa dön tuşu