Huawei, AppGallery için teklif göndermeye başladı

ABD’nin atağından sonra kendisini tam bir bilinmezlik girdabında bulan şirket, şimdi net bir adım atmadı. Her ihtimali düşünen Huawei AppGallery uygulamalarının çoğalmasını istiyor. Böylelikle Google Play Store dayanağının kesilmesine karşılık bir B planı olmuş olacak.

Huawei AppGallery için geliştiricilerden özel istekte bulunuyor

Yakın vakitte Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora nazaran, Google Play Store’un yerine kendi AppGallery uygulama mağazasını kullanan Huawei kimi geliştiricilere uygulamalarını bu mağazaya entegre etmeleri için teklif gönderiyor.

İsimsiz kalmak isteyen emniyetli bir geliştirici bu sabah XDA-Developers’a Huawei’den gelen bir e-posta ile ulaştı. E-posta, şirketin yarısı Çin dışında 350 milyondan fazla telefon satıldığı bilgisiyle başlıyor. Satılan milyonlarca telefonda aylık 270 milyon faal kullanıcısı olduğunu söyleyen Huawei, AppGallery mağazası için geliştiricileri davet etti.

Huawei, geliştiricilere uygulamalarını AppGallery’de yayınlamalarına yardımcı olmak için tam destek sağlanacağını vaat ediyor. Lakin geliştiricilere ne tıp bir takviye sağlanacağı tam olarak belirli değil. Son olarak, e-posta 560 binin üzerindeki geliştirici topluluğuna fiyatsız bir davetiye içeriyor, lakin bu topluluğun gerçekte ne kadar etkin olduğu da bilinmiyor.

Başa dön tuşu