Huawei işletim sistemi için aldığı patent ortaya çıktı

Tüm muahedeleri askıya alınan Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi yaratacağını açıklamıştı. Huawei işletim sistemi ismi şirketin yaptığı müracaatla ortaya çıktı.

Huawei işletim sistemi ismi netleşiyor

Geçen hafta başında netleşen bilgiye nazaran Çinli şirketin, Android‘in tüm çekirdek yapılarından büsbütün çıkarak kendi işletim sistemini geliştireceği kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bu açıklama üzerine birçok varsayım yapılan bahis ise yeni işletim sisteminin ismi oldu. Bugün açığa çıkan bir patent müracaatıyla bir arada bu husustaki spekülasyonların da kesileceği kestirim ediliyor.

Çin devi tarafından Ulusal Fikri Mülkiyet Merkezi’ne yapılan müracaat sonucunda teknoloji devi şirketin marka ismi için şirket üzerine müracaat yaptığı ortaya çıktı. ABD ve Google’ın yaptırımlarıyla boğuşan şirketin yaptığı müracaatta Huawei Ark OS, Ark, Ark OS ve Huawei Ark marka isimlerinin yer aldığı görülüyor. Dünyada en çok kullanıcıya sahip olan Android’e karşı bir alternatif üreten şirketin bu isimlerden birini kullanması hayli yüksek ihtimal görünüyor.

Bir evvelki spekülasyonda ortaya çıkan Hongmeng OS ismi yerine Ark OS’u nasıl buldunuz, yorumlarda belirtiniz..

Başa dön tuşu