Huawei işletim sistemi için başvurulara devam ediyor!

Huawei işletim sistemi gündemdeki yerini koruyor. Çünkü Huawei, 2012 yılından beri geliştirdiği Huawei HongMeng OS isimli işletim sistemini markalaştırmak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Çinli grup, Donald Trump idaresinin yaptırımlarına karşı kendi tahlil yollarını arıyor. Yetkililer, Ark OS olarak da bilinen telefon yazılımının isim bilinirliğini artırmak istiyor.

Huawei işletim sistemi HongMeng için müracaatlara devam ediyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin baskısından kurtulmak isteyen Çin devi, kendi işletim sistemi için atağa geçmiş durumda. Huawei, işletim sistemi HongMeng‘i her bölgeye yaymak istiyor. Bu emel ile yola koyulmuş olan şirket, en değerli pazar alanlarında yer almak istiyor. Huawei, buna ek olarak, ABD’nin yaptırımlarından ötürü iş modelinin ziyan görmesini önlemeye çalışıyor.

Daha evvel Türkiye’nin patent ve marka kurumuna da başvuran telekomünikasyon markası, artık ise en az dokuz ülkede ve Avrupa’da gerekli marka temaslarının ve ticari mutabakatların sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Sistemli bir formda ilerleyen bu atılım, Trump yönetiminin geçen ay Çin devini kara listeye eklemesinden sonra başlamıştı. Kara listeye eklemekle de kalmayan ABD Lideri, Alphabet Inc üzere Amerikan teknoloji şirketlerinin Huawei ve onu destekleyenler ile iş yapmasını da yasaklamıştı.

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) datalarına nazaran bağlantı markasının kendini yayabilme ismine irtibata geçtiği öteki ülkelerden kimileri da şunlar: Kamboçya, Kanada, Güney Kore, Peru ve Yeni Zelanda. Akıllı telefon üretiminde Dünya’nın en büyük ikinci üreticisi olan oluşum, kendi yazılımıyla ilgili yeni ayrıntıları paylaşmadı.

Başa dön tuşu