Huawei kendi işletim sistemi için tarih verdi!

Huawei son vakitlerde Amerika ve Amerikalı şirketlerin uyguladığı yaptırımlarla uğraşıyor. Bilhassa Google tarafından uygulanan yaptırımlar, Huawei’yi mobil departmanda çok sıkıntı bir duruma sokabilme potansiyeline sahip. Bu durumlara karşı evvelce hazırlanmaya başlayan Huawei işletim sistemi hakkında kimi kıymetli açıklamalarda bulundu.

Huawei işletim sistemi için tarih verdi!

Huawei Eser Lider Yardımcısı Bruce Lee, Mart ayında yaptığı açıklama ile birlikte kendi işletim sistemlerini geliştirdiklerini doğrulamıştı. Son birkaç günde gelişen olayların akabinde kelam konusu işletim sistemi tekrardan gündeme geldi. Huawei CEO‘su yaptığı açıklama ile birlikte işletim sistemi hakkında değerli kimi ayrıntıları paylaştı.

Huawei CEO’su Richard Yu, yaptığı açıklamada işletim sisteminin 2020 yılının ilk ya da ikinci çeyreğinde hazır olacağını belirtti. İşletim sisteminin ismi hakkında şimdi bir açıklama olmamasına rağmen, hem mobil hem de dizüstü bilgisayarlar için uygun bir platformun geliştirileceği bildiriliyor.

Şirket yalnızca işletim sistemi tarafında değil, tıpkı vakitte uygulama mağazası tarafında da bağımsız adımlar atmaya hazırlanıyor. Şimdilik kelam konusu olayların nasıl gelişeceğini kestirim etmek sıkıntı.

Başa dön tuşu