Huawei, Mate 30 için önlemini almaya başladı!

Huawei, Amerika Birlşik Devletleri tarafından uygulanan ambargo sonrasında kendini tekrar toparlayacağı konusunda epeyce kararlı olsa da, kısa vadede akıllı telefon satışlarında gözle görülür bir düşüş yaşayacağını kabul ediyor.

Önümüzdeki periyot bir mühlet daha rahat edebilmek için önemli bir modül stoğu yapan Huawei’nin P30 ve P30 Pro modellerinin üretimini azalttığı belirtildi. Çünkü, bu telefonlar ABD’deki mağazaların neredeyse tamamından kaldırıldı.

Huawei Mate 30 siparişleri için tedbir alındı!

Buna ek olarak şirketin ilerleyen aylarda tanıtacağı yeni amiral gemisi serisi Mate 30 için de siparişleri kesmeye başladığı ortaya çıktı. Çünkü, telefona olan ilginin düşük olacağını ön gören şirket yüksek sayıda üretim yapmak istemiyor.

Mate 30 Pro’nun yılın en gelişmiş telefonlarından birisi olması bekleniyor. Lakin, yasak nedeniyle Huawei’nin yeni amiral gemisinin özelliklerinde ve en değerlisi işletim sisteminde değişiklik yapıp yapmayacağı bilinmiyor.

6.7 inçlik QHD+ çözünürlük sunan AMOLED ekran, Kirin 985 işlemci ve Balong 5000 5G modem şu anda mutlaklaşan özellikler ortasında yer alıyor. İşletim sistemi tarafından Google’ın Mate 30 için lisans başvurusu yapıp yapmadığı bilinmiyor. Bu nedenle Mate 30’un Play Store’dan arındırılmış bir Android yahut şirketin kendi işletim sistemi HongmengOS ile kutudan çıkma ihtimali bulunuyor.

Huawei telefon sevkiyatlarında yüzde 40 ile 60 ortasında bir düşüş bekliyor. Lakin, yaşanan tüm aksiliklere karşın kullanıcılara itimat vermeye devam eden Huawei 2021 yılında tekrar kendini toparlayacağına inanıyor.

Başa dön tuşu