Huawei Mate 30 Pro DxOMark puanı sızdırıldı

Geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılan Huawei Mate 20 serisinin akabinde, gözler şirketin yeni serisine çevrildi. Huawei Mate 30 Pro DxOMark puanına yönelik argümanlarla şaşırtmayı başardı.

Huawei Mate 30 Pro DxOMark puanı sızdırıldı!

Şirketin yeni Mate serisi süratle yaklaşırken, yeni modellerle ilgili bilgiler ve sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Mate 30 serisinin üst seviye modeli olan Mate 30 Pro’nun kamera dizaynıyla ilgili ortaya çıkan ayrıntılara nazaran, geride dörtlü kamera kurulumuna sahiplik eden dairesel bir alan bulunuyor.

Şu an için hangi sensörlerin kamerada kullanılacağı net olarak bilinmese de, ana kamerada 5x optik zoom özelliğinin olacağı düşünülmekte. Ortaya çıkan Render, evvelki modellerde de olduğu üzere bir Leica iş birliğini de göstermekte. Bununla birlikte kamera tarafında en dikkat çeken argümanlardan ve sızıntılardan birisi de, DxOMark puanına yönelik oldu.

Sızıntılar yeni amiral gemisi modelin 115 DxOMark puanına sahip olduğunu ve P30 Pro’yu da geçerek doruğa geçeceğini işaret ediyor. Bunlarla birlikte yeni model dizaynına dair şirketten rastgele bir açıklama gelmedi. Dizaynın haricinde dahili özellikler konusunda da şu an için bilinenler hayli kısıtlı. Fakat evvelki modelde de olduğu üzere, bu modelin de en üst düzey teknik ayrıntılarla satışa sunulmasını bekleyebiliriz.

Başa dön tuşu