Huawei Mate X çıkış tarihi açıklandı!

Samsung’un 26 Nisan’da kullanıcılar ile buluşturulması beklenilen katlanabilir telefonu Galaxy Fold çıkış tarihine birkaç gün kala ertelenmişti. Ekran kırılması sorunu nedeniyle ön siparişler iptal edilirken, hala bir net bir tarih verilmedi.

Galaxy Fold’un rakibi Huawei Mate X ise birebir periyotta duyurulmasına karşın, aygıtın çıkışı netleştirilmemişti. Huawei katlanabilir telefonunu satışa sunmak konusunda acele etmezken, Huawei Mate X çıkış tarihi nihayet açıklandı.

Huawei Mate X çıkış tarihi: En geç Eylül ayı!

Huawei’nin Batı Avrupa Bölgesi Lideri Vincent Pang, Mate X modelinin en geç Eylül ayında kullanıcılar ile buluşacağını açıkladı. Buna ek olarak aygıtın ABD yasaklarından etkilenmediği, yani Android işletim sistemi ile geleceği belirtildi.

Yaşanan gecikmenin ana sebeplerinden birisinin, Galaxy Fold’da yaşanan sorun olduğu belirtiliyor. Samsung ile benzeri biçimde ekran kırılması sorunu yaşamak istemeyen Huawei aygıttan emin olmak için geliştirme sürecine devam ediyor.

Tabi, Eylül ayından daha evvel Mate X’in satışa sunulma ihtimali bulunduğunu belirtmek isteriz. Huawei yöneticisi tarih konusunda kendisini garanti altına almak için ” en geç Eylül ayında ” sözünü kullanıyor.

Başa dön tuşu