Huawei Mate X3 uydu bağlantı sistemi ile fark yaratacak!

Akıllı telefon yarışı gün geçtikçe kızışırken şirketler de müşterileri çekmek için yeni teknolojileri aygıtlarına aktarmaya devam ediyor. Şirketler bir yandan telefonlarına tasarım ve kullanışlılık manasında daha ilgi alımlı hâle getirmeye çalışırken, yeni teknolojilerden de sıklıkla yararlanıyor. Bu durumun en yeterli örneklerinden birisi ise yakında tanıtılacak olan Huawei Mate X3.

Huawei Mate X3 çift istikametli uydu ilişki sistemi ile geliyor

Katlanabilir ekranlı yapısı ile öne çıkan yeni Mate X3’ün Huawei P60 modelinden evvel çıkacağı hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Çinli üreticinin yeni amiral gemisi olacak telefonda katlanabilir ekranın yanı sıra kullanıcıları heyecanlandıracak birçok yenilik de bulunacak.

Bu yenilikler ortasında en çok dikkat çeken ise yeni uydu irtibat sistemi olacak. iPhone 14 modelleri ile popülerlik kazanan yeni uydu temas sistemi teknolojisi yavaş yavaş öbür markalar tarafından da benimseniyor. Fakat yeni sistem Apple’dan farklı olarak iki istikametli olarak kullanılabilecek.

Gelen bilgilere nazaran Huawei Mate X3, kullanıcıların direkt uydu ağı aracılığı ile kısa bildiri gönderip almasına imkan sağlauan yeni jenerasyon uydu bağlantısına sahip olacak. Hatta bu özelliğin bir güncelleme ile sesli ileti göndermeyi destekleyebileceği tez ediliyor. Mevcut Huawei Mate 50 ise uydu üzerinden sadece bildiri gönderme özelliğine sahip.

Oldukça hayati bir özellik olarak nitelendirebileceğimiz uydu irtibat sistemi sayesinde beşerler tehlikeli olabilecek durumlardan kurtulabiliyor. Kapsamı alanı dışında kalan kullanıcılar, uydu irtibat sistemi aracılığı ile acil durum iletileri yollayabiliyorlar. Mate X3’te bu özelliğin iki taraflı olarak kullanılabilecek olması ise bir öteki avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei, uydu ilişki sistemini birinci olarak 6 Eylül tarihinde tanıttığı Huawei Mate 50 modelinde kullanmıştı. Görünen o ki yakın vakitte uydu ilişki teknolojisini farklı telefonlarda da görebileceğiz. Pekala siz Huawei Mate X3 ve sahip olduğu uydu ilişki teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu