Huawei Nova 5i Pro tasarımı hakkında ilk detay!

Huawei kısa bir müddet evvel Çin’de düzenlediği aktiflikte Nova 5, Nova 5i ve Nova 5 Pro modellerini tanıttı. Lakin, daha evvel ortaya çıkan sızıntılarda ismi tekraren sefer geçen Nova 5i Pro modeli tanıtılan aygıtlar ortasında yerini alamadı.

Huawei nova 5i Pro tasarımı Mate 30 Pro’yu andırıyor!

Çinli bir perakendecinin internet siteslinde listenen Nova i5 Pro’nun bu aygıtlar ile birlikte tanıtılması bekleniyordu. Lakin, beklendiği üzere olmadı ve daha evvel ortaya çıkan sızıntılar bir anda geçerliliğini yitirdi.

Tanıtımdan bir gün sonra hakikat çıkan sızıntılarıyla bilinen evleaks, nova 5i Pro’ya ilişkin tasarım şemasını yayınladı.

Twitter’da paylaşılan gönderiye nazaran, nova 5i Pro, nova 5i üzere bir kameraya ekrana sahip olacak ve art tarafında bir parmak izi tarayıcı ve LED flaş eşliğinde dörtlü kamera tertibine sahip olacak.

Bununla birlikte, 5i’den farklı olarak, 5i Pro’daki dörtlü kamera, kare halinde parmak izi tarayıcısının üstünde yer alacak. Bu şematikten tespit edebileceğimiz öbür şeyler, telefonun sağ tarafındaki açma / kapatma düğmesi, altta bir kulaklık girişi ve bir USB ilişki noktasına (muhtemelen Tip-C) sahip olacak.

Başa dön tuşu