Huawei P30 serisi, büyük bir başarıya imza attı

Huawei P30 serisi; en yeni kamera teknolojisine, hoş bir dizayna ve güçlü bir performansa sahip olduğunu savlı bir biçimde belirterek, akıllı telefon pazarındaki yoluna başarılı bir biçimde devam ediyor. Bu yıl, dünya çapında, 500.000 adet 5g baz istasyonu inşa etmek isteyen Doğu Asya markası, ayrıyeten, kendine güveniyor.

Huawei P30 serisi sevkiyatları epey başarılı

Huawei’nin Eser Kısmı Lideri He Gang, MWC Shanghai (Şanghay) 2019 etkinliğinde bir duyuru yaptı. Gang, yaptığı duyuruda P30 serisinin satış muvaffakiyetinden bahsetti. Lider, 20 Haziran’dan itibaren son 85 günde, 10 milyon adet Huawei P30 model aygıtın satıldığını açıkladı. Bu istikrarın birebiri, P20 modelinde de görülmüştü.

Huawei P30 satış sayıları pek uygun: Huawei P30 ne kadar sattı?

Geçen hafta da bir açıklama yapan Gang, 2019 yılında sadece 149 günde 100 milyondan fazla Huawei marka akıllı telefonun satıldığını belirtmişti. Bir evvelki yıl da 100 milyon satış sayısına ulaşan Huawei, o dönem 198 gün beklemişti. Ayrıca, pazar araştırmaları konusunda muteber bir şirket olan Gartner, Huawei’nin bu yılki performansını beğendiğini lisana getirdi.

Gartner isimli firma, Çinli akıllı telefon üreticisinin 2019 yılında Samsung ile olan sevkiyat farkını basamaklı bir formda kapattığını söyledi. Buna ek olarak Huawei’nin dünya çapındaki toplam cep telefonu satışı (2019 yılı baz alınarak), 58 milyon adede yükseldi. Doğu Asya’nın gururu, cep telefonu satışları konusunda şu anda dünya ikincisi.

Buna zıt olarak ABD’nin kendisine getirdiği son kısıtlamalar nedeniyle Huawei, akıllı telefon işinde gelir kaybı yaşamayı bekliyor ama kendisine itimadı tam olan grup, bu olumsuzluğu atlatacağını savunuyor.

Başa dön tuşu