Instagram Benzeri Uygulamalar

Instagram benzeri uygulamalar kullanmak isteyen kişiler için bir liste hazırladık. Hazırladığımız listede birbirinden başarılı hizmetler bulunuyor. Listeye göz atabilir ve beğendiğiniz bir uygulamayı hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Listede yer verdiğimiz uygulamalar tabii ki Instagram’ın birebir kopyası değil. Öte taraftan Instagram’ı ne için kullandığınıza bağlı olarak buradaki alternatiflerden birisini seçebilirsiniz. Nitekim Instagram’ın sunduğu ve hepimizin gündelik hayatımızda kullanmayı sevdiğimiz özelliklerin bazıları bu uygulamalar sayesinde ortaya çıktı.

Instagram Benzeri Uygulamalar Neler?

 • Whee
 • Snapchat
 • Facebook
 • Pinterest
 • X (eski adıyla Twitter)
 • Tumblr
 • TikTok
 • BeReal
 • Triller
 • Likee
 • Vero

Instagram tarzı uygulamalar listesinde yer alan hizmetlere dair detaylara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Whee

Görüntü tabanlı sosyal medya hizmeti Whee üzerinden yalnızca arkadaşlarınızın görebileceği fotoğraflar yayınlayabilirsiniz. Uygulamada yer alan paylaşımları beğenebilir ve gönderilere yorum yapabilirsiniz. Başarılı bir arayüze sahip olan hizmet çok kolay bir kullanıma sahip.

TikTok tarafından 2024 yılının haziran ayında sunulan yeni platformda mesajlaşma özelliği de mevcut. Bu özellik sayesinde sosyal medya uygulaması üzerinden arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz.

Whee APK

Whee APK

Kullanıcıların sadece fotoğraf paylaşabileceği Whee APK, TikTok tarafından geliştirilen bir sosyal medya uygulamasıdır.

İndir

Snapchat

Instagram Stories özelliği, Facebook’un defalarca kez satın almayı denediği ancak bir türlü başaramadığı Snapchat ile ortaya çıktı. Şirketin satın alım işlemlerini bir türlü sonuca bağlayamaması, Instagram’ın bu şekilde bir özellikle güncellenmesi ile sonlandı.

Yani Instagram’da hikayeleri kullanmayı seviyorsanız, belki de direkt olarak bunun için yaratılmış Snapchat’e göz atabilirsiniz. Ufak bir bilgilendirme olarak Snapchat günlük üç yüz elli milyonu aşkın aktif kullanıcı ile hala oldukça popüler bir yapıya sahip.

Snapchat APK

Snapchat APK

Snapchat APK, gençler arasında yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması. Mesaj, fotoğraf, ses ve video paylaşabildiğimiz popüler sosyal medya uygulamasıdır.

İndir

Facebook

Instagarm gibi uygulamalar arasında yer alan Facebook, aslında birçok yönden Instagram ile benzer özelliklere sahip. Nitekim Facebook üzerinden fotoğrafları görüntülemeniz, haberleri takip etmeniz ya da video izlemeniz mümkün. Ayrıca evet, burada da hikaye paylaşabiliyorsunuz.

Facebook

Facebook

Facebook indir, Windows 10 için Facebook uygulaması indirerek, işletim sisteminiz üzerinden rahatça Facebook kullanabilir, masaüstünden paylaşımları görebilirsiniz.

İndir

Pinterest

Sanatçı bir ruha mı sahipsiniz? Pinterest’ten bahsederken onu tam anlamı ile sosyal medya platformu olarak isimlendirmek kolay değil. Öte taraftan dünyanın en geniş ve en etkili görsel topluluklarından birisi olan Pinterest’i takip etmek için pek çok neden bulabilirsiniz.

Pinterest

Pinterest

Android için popüler resim ve video paylaşma uygulaması olan Pinterest, fazlasıyla ilham alabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır.

İndir

X

Instagram’ı daha ziyade eğlenmek için kullanıyorsanız, benzer bir ortamı Twitter’da da rahatlıkla bulabileceksiniz. Bu arada söylemekten yoruldum ancak evet, Twitter’da da artık bir hikaye sekmesi yer alıyor. Buna ek olarak gündemi takip etmek için de en iyi sosyal platformlardan birisi olabilir.

Twitter

Twitter

Windows 10 için resmi Twitter uygulaması ile dünyada olan biteni takip edin.

İndir

Tumblr

Instagram’ın fazla gürültülü bir yer olduğunu düşünüyorsanız, Tumblr’ı denemeyi düşünebilirsiniz. Instagram’dan farklı olarak Tumblr’ın oldukça geniş profil kişiselleştirmesine olanak sunduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Yine de hayatları ve hikayeleri özleyebilirsiniz.

Tumblr

Tumblr

Favori blog uygulamalarından biri olan Tumblr, harika bir şekilde hedef kitlenizle etkileşime geçmenizi hedefliyor..

İndir

TikTok

Instagram alternatifi uygulamalar arasında TikTok da yer alıyor. Instagram son zamanlarda kısa videolara yer veren yeni bir sekmenin (Reels) tanıtımını yaptı. Bu özelliğin ana çıkış noktası olan TikTok, sadece kısa videolar üzerine odaklanan bir sosyal medya platformu. Eğer bu tip içeriklerden hoşlanıyorsanız, TikTok’a bir şans vermeyi düşünebilirsiniz.

TikTok APK

TikTok APK

TikTok APK, eğlenceli şarkıların, videoların paylaşıldığı sosyal medya uygulaması. TikTok videoları izlerken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

İndir

BeReal

Son zamanlarda tüm dünyada büyük bir popülerlik elde eden BeReal, kullanıcıların yalnızca fotoğraf yüklemesine izin veriyor. Uygulamada herhangi bir düzenleme aracı ve filtre seçenekleri bulunmuyor. Kullanıcılar ayrıca sadece belirli zamanlarda fotoğraf paylaşabiliyor.

Triller

Instagram tarzı uygulamalar arasında Triller da bulunuyor. Çok başarılı bir arayüze sahip olan Triller, kullanıcıların kısa videolar hazırlayabilmesine imkân tanıyor. Uygulamayı kullanarak oluşturduğunuz videoları kolayca paylaşabilirsiniz. Triller’da video beğenme, yorum yapma gibi seçenekler yer alıyor.

Triller

Triller

Triller, iPhone’unuzu kullanarak müzik klibinizi çekebileceğiniz ücretsiz bir uygulama.

İndir

Likee

İlk olarak 2017’de hizmet vermeye başlayan Likee uygulamasında tıpkı Instagram’daki Reels özelliğinde olduğu gibi kısa videolar oluşturup paylaşabilirsiniz. Çeşitli düzenleme araçlarının yer aldığı uygulamada canlı yayın özelliği de mevcut. İster canlı yayını başlatabilir isterseniz diğer kullanıcılar tarafından yapılan canlı yayınları izleyebilirsiniz.

Likee

Likee

Eğlenceli video düzenleme uygulaması

İndir

Vero

Vero, reklamsız ve algoritmasız bir sosyal medya deneyimi sunuyor. Modern bir arayüze sahip olan uygulamada mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü arama özelliği de bulunuyor. Uygulamayı Windows, Mac, Android, iPhone ve iPad üzeirnden kullanabilirsiniz.

Vero

Vero

Vero, bütün sosyal medya platformlarını bir araya toplamayı amaçlayan bir tür mobil yazılımdır.

İndir

Instagram benzeri uygulamalar listesinin sonuna geldik. Peki siz Instagram’da en çok hangi özelliği kullanıyorsunuz ve sizin için en iyi alternatif sosyal medya platformu hangisi? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Para Kazandıran Uygulamalar
YAZILIM

Para Kazandıran Uygulamalar

Bu rehberimizde para kazandıran uygulamalar listesi ile karşınızdayız. Peki ama para kazandıran mobil uygulamalar neler? İşte merak edilen detaylar!

Başa dön tuşu