Instagram Direct için yolun sonuna gelindi!

Günümüzde insanların Facebook ve Twitter’dan daha fazla vakit geçirdiği bir platform haline gelen Instagram yalnızca fotoğraf ve görüntü paylaşıma imkanı sunmakla hudutlu kalmak istemiyor. Instagram Direct bu özelliklerden birisi oldu..

Kullanıcıların daha fazla mesajlaşarak Instagram üzerindeki etkinliğinin artması için sunulan Direct for Instagram uygulaması, Messenger ile misal biçimde yalnızca iletileşme süreçleri için kullanılıyor.

Instagram Direct uygulaması kapatılıyor!

Bugün beklenmedik bir karara imza atan Instagram kullanıcılara gönderdiği ileti ile Direct uygulamasını kapatacağını açıkladı. Bu kapsamda mesajlaşmalar evvelce olduğu üzere yalnızca Instagram uygulaması üzerinden devam edecek.

Instagram’ın neden bu türlü bir karara imza attığı bilinmezliğini korurken, kısa mühlet evvel düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı 2019‘da yapılan açıklamaların tesiri olabilir. Çünkü, Facebook’un bu geliştirici konferansında WhatsApp, Instagram ve Facebook‘tan gelen iletilerin tek bir noktadan denetim edileceği belirtilmişti.

Kullanıcıların Direct for Instagram uygulamasını çabucak silmesine gerek yok. Çünkü, uygulama önümüzdeki ay kapatılacak ve iletileşmeye Instagram’dan kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Başa dön tuşu