Instagram hesap silme

Instagram hesap silme ile ilgili merak ettikleriniz varsa, bu makalemizde hesabınızı nasıl sileceğinizi anlatıyoruz. İşte Instagram kapatma fotoğraflı anlatım rehberi! Bu içeriğimiz ile sizlere adım adım Instagram hesabınızı nasıl sileceğini anlatıyoruz. Bu sayede “Instagram nasıl kapatılır?” sorusuna da tesirli bir yanıt vermiş olacağız.

Instagram hesap silme nasıl yapılır?

Sosyal ağların gelişimiyle birlikte, arkadaşlarımız ile emsal ortamlarda yer almak için pek çok sosyal ağda hesap açıyoruz. Lakin pek çok kişi, kullandığı sosyal ağdan memnun kalmadığında, hesabını silmek istiyor.

Peki, fotoğraf paylaşma odaklı en tanınan toplumsal ağ olan Instagram‘daki hesabımızı kalıcı olarak nasıl sileceğiz?İşte tüm ayrıntıları ve fotoğraflı anlatımı ile Instagram hesabını kalıcı olarak silme.

Instagram hesabını silmenin birinci adımı – Instagram nasıl kapatılır?

Instagram hesabınızı silmeden evvel, Instagram‘da paylaştığınız fotoğraflarınızı saklamak isteyebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için aşağıdaki makalemizden faydalanarak, tüm fotoğraflarınızı indirmenin nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Instagram kapatma fotoğraflı anlatım – REHBER

Instagram hesabınızı silmek için birinci olarak çabucak altta yer alana temasa gitmeniz gerekiyor.

:: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

İkinci adımda açılan irtibatta, şayet oturumunuz açık değilse, evvel oturumunuzu açın. Daha sonra tekrar üstteki temasa gidin.

Üçüncü adımda “Gitmeden evvel lütfen bize nedenini söyle” kısmının yanındaki kutucuktan, hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.

Instagram hesabını kalıcı olarak silme

Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl kısım açılacak.

Bu kısımda evvel şifrenizi boş kutucuğa girmeniz, daha sonra kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona tıklamanız gerekiyor.

Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacak. Fakat unutmamanız gerekiyor ki, sildiğiniz kullanıcı ismini, bir daha kullanmanız mümkün olmayacak.

En azından Instagram, kullanıcı siyasetinde değişiklik yapmadığı sürece, birebir kullanıcı ismi ile yeni bir hesap açamayacaksınız. Bununla birlikte tekrar hesabınızı silmeden evvel kesinlikle fotoğraflarınızı yedeklemeniz gerektiğini hatırlatalım. Ayrıyeten hesabınızı büsbütün silmeden, bir müddetliğine süreksiz olarak kapatma yahut bir başka ismiyle dondurma sürecini de gerçekleştirebilirsiniz. Şayet bir mühlet sonra kararınız değişirse, tekrar hesabınıza giriş yapabilir ve hesabınızı tekrar etkin edebilirsiniz.

Son olarak hesabınızla birlikte yalnızca fotoğraflarınız değil; kullanıcı isminiz, yorumlarınız ve sizinle ilgili olan öteki bilgilerin de silineceğini unutmayın.

:: Instagram hesabınızı sildiniz mi?

Başa dön tuşu