iOS 13 Beta’da iPhone 11 için Type-C müjdesi!

Günümüzde neredeyse bütün akıllı telefonlardaki USB girişleri Type-C olmuş durumda. Lakin en çok tercih edilen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple, iPhone modellerinde hala daha Lightning kullanmaya devam ediyor. iOS 13 Beta sürümü ile birlikte Apple’ın bu sevdadan vazgeçtiği görülüyor. Yayınlanan iOS 13 Beta sürümünde iTunes’a işaret eden kablonun Lightning değil USB Type-C görünümlü olduğu görülüyor. Bu da yeni iPhone 11 modellerinde USB Type-C kullanılma ihtimalini yükseltiyor.

Yeni iPhone 11 modellerinde USB Type-C kullanılabilir

Apple her ne kadar iPhone modellerinde Lightning kullanmaktan vazgeçmemiş olsa da aktüel iPad Pro modellerinde Type-C girişine yer vermişti. Anlaşılan bu durumun birebirini artık iPhone 11’de de göreceğiz. En azından şimdilik yeni iOS işletim sistemin Beta sürümü bu durumun bu türlü olacağını gösteriyor.

USB Type-C girişine sahip olması beklenen 2019 iPhone 11 modelinin, bu güncelleme ile birlikte süratli şarj adaptörüne de sahip olması beklentiler ortasında yer alıyor. Şimdiki iPhone modelleri, süratli şarj dayanağına sahip olmasına karşın kutusundan süratli şarj adaptörüyle birlikte çıkmıyordu. Yeni iPhone’lardaki USB Type-C güncellemesi, süratli şarj adaptörlerini de beraberinde getirebilir.

Başa dön tuşu